Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÜNİVERSİTE'NİN TARİHİ ÇALIŞMASI!..
Düzce kültürünün kaybolmadan kayıt altına alınması, canlandırılması ve tanıtılması amacıyla kurulan Düzce Üniversitesi Rektörlüğü Dil Tarih ve Kültürel Zenginlikleri Araştırma Ve Uygulama Merkezi (DÜKMER) Düzce’yi tanıtmak için çalışmalarına başladı.
Kültür&Sanat 2012.10.04 - 16:50:36

Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı DÜKMER tarafından Düzce kültürünün ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasına yönelik Rektörlük toplantı salonunda bir toplantı düzenlendi. Rektör Prof. Dr.?Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Düzce kültürünün ulusal-uluslararası düzeyde nasıl tanıtabileceğine yönelik fikirleri paylaşmak ve görüşlerin alınması amacıyla Dernek Başkanları ile bir araya geldi.
Toplantıda konuşan Rektör Şerifoğlu, Düzce’nin dil, tarih zenginliğini araştırmak, kayıt altına almak, Türkiye’ye tanıtmak, Düzce’nin sesini dünyaya duyurmak için çalışılacağını söyledi. Turizm destinasyonu için nelerin yapılması gerektiğinin görüşüleceğini belirten Şerifoğlu “Düzce’nin adını duyurabilmek için şenlik, festival gibi etkinlikler yapılabilir. Türkiye’yi buraya çekebilecek geleneksel şenlik yapabiliriz” dedi.
Bakanlık tarafından oluşturulan 150 bin dolarlık tanıtım bütçesine başvurulması gerektiğinin de altını çizen Şerifoğlu “Yurt dışında ofis açabilmek için tanıtım bütçesine başvurulabilir. Açılabilecek bu ofis yurt dışında sesimiz, sözümüz olsun” tavsiyesinde bulundu.
Toplantıya Abhaz Kültür Derneği - Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği - Gürcü Kültür Derneği -Hemşinliler Kültür Derneği - Kabalak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği -Trabzon İli ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği- - Gölyaka Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Kırım Türkleri Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği -Konuralp Eğitim, Tarih ve Kültür Araştırmaları Derneği - Kuzey Kafkas Kültür Derneği - Roman Kültür Dernekleri katıldı.Toplantıda çalışmalarla ilgili görüş ve öneriler değerlendirildi.
 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce'nin tanıtımı için Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazır 150 bin dolarlık bütçe oluşturulmuşken;yurtiçinde ve yurtdışında gerekli tanıtım çalışmalarına bir an önce başlanmalıdır.Bu doğal güzellikler dünyanın birçok memleketinde yok, adamlar boş tezgahlarda mal satalım diye emek sarfediyor. Bizim zenginliğimizden nredeyse haberimiz yok.
Ahmet Destereci-Bolu - 05.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,69

Düzcelileri çoook sevindirdi bu haber. Düzce'nin tarihiyle ilgili detaylı bilgimiz hiç olamadı. Bilmiyoruz. Şimdi sayenizde olacak sağolun.
Düzceli - 04.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,66

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8