Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Doğa’da kış, sanat ve sporla geçiyor
Öğrencileri fiziksel, sosyal ve kültürel olarak geliştirmek ve çocuklara sporu sanatı sevdirmek, ilgi alanlarına göre yönlendirmek amacıyla açılan Düzce Doğa Koleji Kış Okulları 19 Ekim’de başlayacak, 30 Mayıs’a kadar devam edecek.
Eğitim 16.10.2019 - 12:08:21

 

“Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen birey üretir” felsefesi ile hareket eden Düzce Doğa Koleji Kış Okulları’nda öğrenciler sanatla ve sporla yakından ilgilenirken, kendi potansiyellerinin farkına varmaktadır.

 

İlgi Alanını Söyle, Yeteneğini Keşfet ve Geliştir!

Düzce Doğa Koleji Kış Okulları; kodlama ve robotik eğitiminden müziğe, spordan dans derslerine kadar çok yönlü bir müfredatla açılıyor. Yeni dönemde yoğun bir ders programı içinde bulunan öğrencilerimizin fiziksel, sosyal ve kültürel eğitimlerine katkıda bulunmak, onları ilgi alanlarına yönlendirerek yeteneklerini geliştirmek, sporu, sanatı ve kültürü doğru algılayabilmeleri için yapılandırılan Düzce Doğa Koleji Kış Okulları 19 Ekim’de eğitime başlıyor.

 

Kampüslere özel branşlar doğrultusunda yaş gruplarına göre programlanan kış okullarına, başka eğitim kurumlarında da okuyan tüm 1-8. sınıf öğrencileri katılabilir. Doğa Koleji Kış Okullarında spor, müzik, kodlama & robotik, branşları altında çeşitli dallarda açılan eğitim programları Doğa Koleji’nin alanında yetkin eğitim kadrosu tarafından veriliyor.

 

Spor ve Sanat Dersleri

Kış Spor Okulları programında ise seçilen kampüsün sahip olduğu imkanlar dahilinde; Gitar, Keman, Kodlama ve Robotik, Okçuluk,  Bale, Tenis, Piyano, Jimnastik, branşlarında spor aktiviteleri mevcut.

 

Öğrencilerin bir müzik aleti çalması amaçlanan okul programında, Piyano, Keman, Gitar  dersleri verilecek.

 

Kodlama ve Robotik Atölyeleri

Düzce Doğa Koleji Kış Okulları programında velilerin en çok ilgi gösterdikleri bölüm “Kodlama ve Robotik Atölyeleri”. Öğrencilerin dijital becerilerle donatılarak yetiştirmek, oynayarak öğretmek amaçlı robotik ve kodlama atölyelerinde hayal etme, tasarlama ve üretme becerileri geliştiriliyor. Dijital ortamda iletişim kurabilen, bilgiyi kullanırken eleştirebilen, üretip tüketebilen, dijital ortamdan eğitim alabilen ve bu davranışları yaparken etik kurallarına uyan, hak ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerle verimli bir kış okulu geçirmek hedefleniyor.

Kodlama bölümünde çocuklar erken yaşta algoritmik düşünme becerileri kazanarak farklı alanlarda sorunlarla karşılaşmaları durumunda yaratıcı düşünme ile problem çözmeleri kolaylaşıyor. Bu atölyelerde öğrenciler geleceğin teknolojik hayatına hazırlanarak dijital dünya kurallarına hakim olarak yetiştiriliyor.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8