Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YEŞİL CAMİ İBADETE AÇILDI
Düzce’de 1999 yılında yaşanan deprem afetinde hasar gören ve geçtiğimiz yıl yıkılarak yerine yenisi yapılan Azmimilli Mahallesi’nde ki Yeşil Cami tekrar ibadete açıldı.
Gündem 2012.10.06 - 11:19:15


  Vali Adnan Yılmaz, “Düzceliler rol, model ister. Kim demiş yapılamaz diye. İşte size örnek bir çalışma” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
1999 yılında yaşanan iki büyük depremde orta hasar alan Azmimilli Mahallesi’nde ki Yeşil Cami, geçtiğimiz yıl içerisinde yıkılarak yerine yenisi yapılmıştı. On ay gibi kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan cami, Kasım 2011’de tekrar halkın hizmetine açılmıştı. Yeşil Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin katkıları ile yapılan cami yaklaşık bin kişilik. Düzce Belediyesi’nin de destek verdiği cami resmen açıldı.
Kur’an-ı Kerim okunarak başlanan cami açılışına Vali Adnan Yılmaz, Vali yardımcısı İlhan Turgut, Milletvekili Fevai Arslan, Belediye Başkanı İsmail Bayram, CHP İl Başkanı Basri Karslıoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İl Müftüsü Selami Emen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta konuşan Vali Adnan Yılmaz, depremde hasar gören caminin yeniden kısa bir süre içerisinde yapılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Sizlerle her şeye varım” diyerek Düzcelilere seslendi.
 Yılmaz, "Camiler ve din görevlileri haftasını yaşıyoruz. Depremin acısını yaşamış kardeşlerimiz hasarlı caminin içine girip ibadet yapamaz. Sizleri tebrik ediyorum. Bu caminin röntgenini çekip yerine yenisini yapmışsınız. Hem de kısa bir sürede. İşte bu Düzce’ye örnek bir çalışma. Kentsel dönüşüm gibi bayram ve şölenle tehlikeli durumu ortadan kaldırmak hepimize yakışır. Düzceliler rol, model ister. Örnek ister siz örneği beraberlik içerisinde yaptınız. Kim demiş ki yapamayız edemeyiz diye. Orta hasarlı binalarımız var. Kim sorumluysa kaçamak yok. Herkes sorumlu. Ben de sorumluyum böyle binalarımızı böyle örneklerle yapalım” dedi.
 Yeşil Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Aydın’da yaptığı açıklama da, camiyi 435 bin liraya yaptıklarını ve çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
 Caminin yapımında ki desteklerinden dolayı Yeşil Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından hazırlanan teşekkür plaketi Vali Adnan Yılmaz tarafından Belediye Başkanı İsmail Bayram’a verildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
ÇOK GÜZEL OLDU ,HERKEZE HAYIRLI OLSUN
DURSUN - 06.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,63

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8