Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Haruncan Şerbetçi yazdı...
Gündem 1.11.2019 - 14:58:51

ALTTA okuduğunuz haber, önceki günlerde yayınlandı.  Düzce ’Akıllı Şehirler”  projesine dahil edilecekmiş. Önce analiz raporu ve anket yapılacakmış.

Şimdi siz bu haberi okuyun, sonra ben altına nasıl bir rapor verilir ona bir değerlendirme yapayım:

Kalkınma Bakanlığı ile Türkiye Bilişim Vakfı´nın ortaklığında başlatılan "Türkiye´de Akıllı Şehirler Uygulamalarının Envanter Tespiti ve Mevcut Durum Analizi Raporu" projesi kapsamına Düzce de giriyor. Kalkınma Bakanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği´nin de paydaşları olduğu proje kapsamında tüm Türkiye´de başlatılan Akıllı Şehirler Hazırlık Değerlendirme Raporlama çalışması kapsamında tüm şehirlerin envanter tespitleri yapılarak ülke çapında "Akıllı Şehirler" stratejisinin oluşmasına yol gösterecek projeler geliştiriliyor .Bu kapsamda başlatılan ve yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen "Akıllı Şehirler" projesi için ulaşım, enerji ve su alanlarını içeren bir anket hazırlanarak yerel yönetimlerin katılımını sağlamak amacıyla ilgili yerlere yazı gönderildi.

Şimdi siz bu haberin özetini okudunuz. Sizce Düzce’ye nasıl bir rapor verirler? Durun, ben sizin duygularınıza tercüman olayım:

Şehir içinden otoban geçen,  iki mahalleyi dörde bölen, sıkışınca yol kapatılan bir şehre nasıl bir rapor verilir?  Düzce’nin her yerinde trafik, park sorunu açıkça bunalıma girerken,” illaki İstanbul Caddesi “diyerek, 350 metrelik yere proje yapıp, hiçbir cazibesi,  estetiği olmayan  galvaniz boruları preste büktürüp asfalta çaktırılan bu şehre nasıl bir rapor verilir? 

Bisiklet yolu yaparken, motosikletlerin kaldırım,  trafiğe kapalı alanlardan motorkros yaptığı bu şehre nasıl bir rapor verilir sizce?

Belediye meydanında bile motor yarışlarının yapıldığı, hemen aynı yerin dibinde” motosiklet park etmek yasak” tabelasına  rağmen silme motosikletlerin  park edildiği yere akıllı raporu verilir mi sizce? 

Birinin gelip yüz binler harcayarak ray döşetip üstüne tramvay koyduğu, diğerini rayları söküp, üstüne çift kat, fasaryadan asfalt döktüğü, şehre nasıl bir rapor verilir sizce?  Tramvayının da hangarda tutsak bulunduğu şehre nasıl bir rapor verilir sizce?

Şakuç köprüsünde trafiği düzenleyeceğim diyerek, köprünün üstüne ağaç saksı koyulan, köprüyü geçince, Aydın Pınar Caddesine varmak için salavat getirilen bu şehre nasıl bir rapor verilir? Eski hal kavşağına bir estetik katan saat kulesinin  trafik rahatlasın diye bir kenara fıydırılan , karşı kenarında bir ay da  50  metre kare kaldırım yapılan ve sonra araç parkı haline getirilen bu şehre nasıl bir rapor verilir acep?

Rabia heykelini, bir yerden başka bir yere taşıyan bu şehre nasıl bir rapor  verilir sizce?

Otobüs duraklarının bile araç parkı olduğu bu şehre siz olsanız nasıl bir rapor verirsiniz? Mobesa, EDS’ lere rağmen araçların istediği yerde fink attığı, kaldırımların bile araç parkı olduğu, yayaların kaçacak delik aradığı bu şehre gelin siz bir rapor yazın bakalım. 

Ana cadde, bulvar, trafiğe kapalı alanlarda, bir çoğu plakasız, standart dışı,  evrakları bile eksik olan  motosikletlilerin tersten, düzden kafasına göre takıldığı yere nasıl bir rapor verilir?

Daha çok sayarım. Bana ayrılan yer bu kadar olduğu için özetle söyleyeyim: “ Düzce’ye deli raporu verirler.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Tum yazılanlar dogrudurtercuman oldunuz bu kadar saçma bir plan olamaz planlamacılar nereden geldi uzaydanmı?
Abdullah - 5.11.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,85

Tebrik ediyorum.. harfiyen katiliyorum.
Gurbetci - 5.11.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%42,98

Bakan olmuş adam yapılan hizmete değil eski bakan arkadaşlarıyla yaptığı reklamla havalı bakanlı şehir verilir. Adaylığından beri getirdiği bakanlarla sadece şov yapıyor hizmet sıfır.Yıkıma gelmiş.
Hasan - 5.11.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,10

Deli değil, zır deli raporu verirler.
rauf - 4.11.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,29

Cuk diye taşı gediğine oturtun da her seçimde aynı terane, bunlar 2023 yılına hazırlık yapıyorlar, yiyenlere afiyetler olsun....
Ramazan - 2.11.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,50

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8