Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İYİ Parti’den TBMM’ye önerge
İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Düzce'deki hastanelerde yönetimden kaynaklanan sorunları soru önergesi ile meclise taşıdı. Türkkan önergesinde Sağlık Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle 9 soru yöneltti.
Siyaset 26.11.2019 - 12:44:44

1) Hastanelerimizde uygulanan puantaj sitemi nedir ve personelin ‘bir kısmına’ yüksek gelir yaratan diğer kısımlarında ise ciddi mağduriyetler oluşturan bu döner sermaye ve puantaj sistemi adil olarak çalışmakta mıdır? 

2) Üniversite hastanemizin çalışanlarına, mevcut kaynakların verimsiz ve sağlık alanı dışında kullanılması nedeni ile Ocak ayı sonrası döner sermayeden pay aktarılamaması riski var mıdır?

3) 4982 sayılı bilgi edinme yasası çerçevesinde gerek üniversite hastanesinde gerekse de diğer ilçe hastanelerimizde döner sermaye dağıtımı, miktarı ve oranları 2019’da nasıl oluşmuştur? Alınan hangi idari kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir? Bu konu ile alakalı 2020 yılına dair nasıl bir planlama düşünülmektedir?

4) Puantaj ve döner sermaye noktasında daha hassas ve adil davranılması gerek mevcut doktorların ve sağlık personelinin Düzce’de çalışmaya devam etmesi acısından gerekse de yeni doktorların ve sağlık personelinin Düzce’ye gelip ‘kalıcı’ olması açısından elzemdir. Personel motivasyonunda ve verimliliğinde tüm personelin bu haktan faydalanmasına dair bir çalışmanız var mıdır?

5) Düzce’de asıl mesleği hastane yöneticiliği olmayan hastane idarecisi bulunmakta mıdır?

6) Sağlık İl Müdürünün, örneğin Üniversite Hastanesini denetleme hakkı var mıdır? Örneğin 2019 yılında kaç kere denetimde bulunmuştur?

7) Sağlık Müdürlüğü ile hastane personeli (özellikle doktorlar) arasında sorunların dillendirilip çözümlerin arandığı bir mekanizma veya iletişim kanalı mevcut mudur? Sağlık personelimiz sıkıntılarını hangi yollarla dile getirebilmektedir? Personelimize gerekli insani ve manevi destek nasıl sağlanmaktadır?

8) Üniversite Hastanesi’nin acil kısmında doktorun olmadığı, üniversite talebelerinin tüm iyi niyetleri ile sorunlara çare bulmaya çalıştığı herhangi bir dönem veya gün olmuş mudur? Doktorluk unvanı olan bir insan olmadan, sadece talebeler ile acil servisi çalıştırmak ne kadar doğrudur? Böyle bir durum var ise bunun gerekçesi nedir?

9) Diğer Hastanelerde görevli olan ve mevcut soruna geçici de olsa çözüm bulabilecek olan ‘acil uzmanları’ eksiklik görülen hastanelerimizde neden görevlendirilememektedir? Sebebi yine döner sermayenin verimsizliği ve ekonomik sıkıntı mıdır? Bu sorun maddi kaynak yaratılarak veya kaynaklar daha verimli kullanılarak çözülebilir mi?

                       

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8