Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
2019 YILIN KİŞİSİ seçildiler: Ömer Berkay Biçer ve Dağhan Akyürek
En fazla oyu, işitme engelliler için alt yazılı gözlük geliştiren Ömer Berkay Biçen ve Dağhan Akyürek aldı.
Ünlü Düzce'liler 2.01.2020 - 09:31:40

DİĞER ADAYLARIN ALDIKLARI

OYA GÖRE SIRALAMASI:

ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Dijital oyun ve grafik tasarıma ilgi duyan Dağhan Akyürek, 27 Nisan 2002’de İstanbul’da doğdu. 2010’da Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’ne kabul edildi. 2013 yılında ise kişisel resim sergisini açtı ve çeşitli TÜBİTAK projelerinde görev aldı. 2018 yılında Şişli Belediyesi çatısı altında Yerel Kod Global Hedef‘te Sosyal Girişimcilik Yarışması’nda “Dünyayı Güzelleştiren Kulübe” adlı grup projeleri ile birinci seçildi. Hollanda, Eindhoven Maker Faire’de projelerini ve ülkemizi temsil etti. Ardından Düzce Bilim ve Sanat Merkezinde beyin fırtınası yaparken fizik öğretmenleri Adem Akkuş danışmanlığında Ömer Berkay Biçen ile İşitme Engelli Bireyler İçin Sesi Yazıya Çeviren Gözlük’ü yapmaya karar verdiler.

 

822 OY ALDILAR

Başlıca ilgi alanı robotik olan Ömer Berkay Biçen ise, 2003 yılında Düzce’de doğdu. İlköğretimini Uzunmustafa İlkokulu’nda Ortaokulu ise Kültür Ortaokulu’nda tamamlayan Ömer Berkay şu anda Düzce Fen Lisesi’nde okuyor. Projeyi yaptığı Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’nde 3.sınıftan beri öğrenim görüyor. Düzce Kodluyor Projesi‘nde ve çeşitli TÜBİTAK projelerinde görev aldı. Düzce Bilim ve Sanat Merkezinde fizik öğretmenleri Adem Akkuş danışmanlığında, arkadaşı Dağhan ile İşitme Engelli Bireyler İçin Sesi Yazıya Çeviren Gözlük projesini hayata geçirdi. Ömer Berkay Biçen ve Dağhan Akyürek, bu başarılı çalışma ile Düzce Postası tarafından Yılın Kişisi’ne aday gösterildiler ve 822 oy alarak 2019 Yılının Kişisi seçildiler.

 

İŞTE DİĞER OYLAR VE SIRALAMASI

 

2- Mahmut Tanal: CHP’nin Düzce’den sorumlu milletvekili olarak yaptığı girişimler ve ilimizin nerede bir sorunu varsa oraya yetişmesi ile tanındı. TBMM’ye Düzce’nin sorunlarıyla ilgili çok sayıda soru önergesi veren ve elde ettiği cevaplar sayesinde birçok konuyu açıklığa kavuşturan Tanal, 808 oy aldı.

3- Ümit Yılmaz: MHP Düzce Milletvekili olarak TBMM’de yaptığı konuşmalarla yerel halkımızın istek ve ihtiyaçlarını sık sık dile getirip Düzce’lilere sahip çıkan Yılmaz, 749 oy aldı.

4- Selen Piroğlu: Düzce’de 3 yıl önce çöpte bulduğu gözleri görmeyen yavru kediyi tedavi ettirerek bakımını üstlenen ve sevgisiyle hayvanın adeta “hayat ışığı” olan Piroğlu, 737 oy aldı.

5- Nigar Demircan Çakar: Cumhurbaşkanı kararıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden atanarak bir kez daha kadınlarımıza örnek rol modeli olan Çakar, 702 oy aldı.

6- Mehmet Keleş:  Düzce’ye kazandırdığı ilk tramvay hattının yeni Belediye yönetimi tarafından sökülmesi ile 2019 yılında yine adından söz ettiren ve gündem konusu olan, yaptığı açıklamalar halkın büyük ilgisini çeken ve siyaset sahnesine geri dönen Keleş, 696 oy aldı.

7- Tamer Küçükakbulut: Üniversite eğitiminin ardından köye yerleşerek çobanlık mesleğine başlayan ve geleneksel çobanlıkta yüksek kazanç elde etme metoduyla yeni bir örnek ortaya çıkaran Küçükakbulut, 694 oy aldı.

8- Feyzullah Akyol: Maaşıyla kredi çekerek aldığı arsayı köy tüzel kişiliğine bağışlayan Çilimli ilçesine bağlı Yeniköy'ün 31 yaşındaki muhtarı Akyol, 692 oy aldı.

9- Zülkif Dağlı: Temmuz ayında yaşanan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde devletin tüm imkanlarının seferber edilmesi için çalışan, gece-gündüz çalışmaları koordine ve takip eden Vali Dağlı, 686 oy aldı.

10- Faruk Özlü: Düzce’de oyların % 47'sini alarak Belediye Başkanlığını kazanan ve ilk icraat olarak şehrin merkez parkını beton yapılardan temizlemeye başlamasıyla bütün dikkatleri üzerine çeken Özlü, 684 oy aldı.

11- Melih Şahin: Çevreci bir harekete imza atarak, okul arazilerindeki yeşil alanları artırmak ve rekreasyon alanına dönüştürmek amacıyla talep eden okullara ücretsiz ağaç veren Düzceli genç işadamı Şahin, 683 oy aldı.

12- Ayşe Keşir: AK Parti Milletvekili olarak, özellikle Düzce Devlet Hastanesi’ndeki sorunlara ve doktor ihtiyacına karşı girişimleri dikkat çeken, ayrıca yerel konulardaki ihtiyaçlara odaklanıp gösterdiği ilgi ile de varlığını unutturmayan Keşir, 680 oy aldı.

13- Birol Şahin: Sakınmadan söylediği sözler ve siyasette estirdiği rüzgârla tanınıyordu. Artık siyaset sahnesinden çekildi denirken mücadeleci kişiliği sayesinde geri döndü. Adeta küllerinden yeniden doğarak Kaynaşlı Belediye Başkanı seçilen Şahin, 679 oy aldı.

14- Rasim Çam: İşçi olarak çalışmaya başladığı ve çöp kamyonu şoförlüğü de dahil birçok kademesinde 25 yıl görev yaptığı Yığılca Belediyesi’ne, 2019 yılında Başkan seçilen Çam, 607 oy aldı.

15- Nuray Eran Türedi: Müdürlüğünü yaptığı Çilimli Anaokulu’nda iki yıldır uyguladığı eko okullar programı Düzce'de Yeşil Bayrak ödülüne layık görülen tek devlet kurumu olarak başarı elde eden Türedi, 604 oy aldı.

16- Sevil Gülsoy: Türkiye'nin önemli kozmetik firmalarında yönetici pozisyonunda çalışırken, Düzce'deki köyüne geri dönerek tıbbi ve aromatik bitkilerin yaygınlaştırılması için çalışma başlatan Gülsoy, 596 oy aldı.

17- Necmi Aksoy: Yığılca ilçesinde bilim dünyası için yeni bir bitki türü keşfeden Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Aksoy, 571 oy aldı.

18- Ekin İlkeli: Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi doktoru olan ve şah damarları yaralanan genç yaştaki hastanın damarını onararak hayata geri döndüren İlkeli, 560 oy aldı.

19- Bediha Taçyıldız: Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen ve 102 ülkeden 850 sporcunun katılım sağladığı Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan Milli Sporcu Taçyıldız, 496 oy aldı.

20- İsmail Yıldız: Düzce'de değirmencilik mesleğini üç kuşaktır sürdüren ve taş değirmeniyle çalışmasında 64. yılını tamamlayan 79 yaşındaki adam, 491 oy aldı.

21- Nurullah Çelebi: Şahan Gökbakar ile başrolünü paylaştığı Recep İvedik-6 filmi milyonlarca kişi tarafından izlenen ve tanınırlığını artıran Çelebi, 470 oy aldı.

22- Alihan Sallı: Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençler Arası Kültür ve Sanat yarışmalarında, 18-23 Yaş Kategorisi Türk Müziği Yorumlama dalında Türkiye birincisi olan Düzce Üniversitesi öğrencisi Sallı, 461 oy aldı.

23- Çiğdem Günal: Düzce İl Genel Meclisi'nin tek kadın üyesi olan ve 21 üyeden 20'sinin oyunu alarak İGM Başkanı seçilen Günal, 460 oy aldı.

24- Serdar Asuk: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Övünç Madalyası verilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan Hava Yarbayı Asuk, 460 oy aldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
çiğdem günal için sıralamaya sokanlar.İşinizde bu kadar gereksiz.Ne özelliği var.Torpille girmiş oraya.Yukardakilere bakarak tırı vırı..
seyfi - 2.01.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,86

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8