Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
'Düzce’de bisiklet meclisi kurulsun'
Düzce Bisikletliler Platform Başkanı Nizamettin Ulaş, “Düzce’nin bisiklet şehri olması için herkesin elini taşın altına koyması gerek ve belediyenin bir an evvel bisiklet yollarını arttırması lazım” dedi.
Gündem 12.02.2020 - 16:59:37

Düzce Bisikletliler Platform Başkanı Nizamettin Ulaş, İstanbul’da gerçekleştirilen Bisiklet Çalıştayı izlenimlerini ve Düzce ölçeğinde yapılması gerekenleri paylaştı.

Ulaş, Düzce’de bisiklet sporunun sevilmesi manasında önemli katkılar sunması, geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği festivallerle gerek ulusal gerekse uluslar arası manada büyük ses getirmesinin yanında Düzce’nin tanıtımında rol oynadı, oynamayı da sürdürüyor.

Ulaş, açıklamalarına Türkiye’de ilk defa İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde kurulan kurduğu ulaşım daire başkanlığına ait bisiklet şehri projesi bünyesinde gerçekleştirilen Bisiklet Çalıştayı izlenimlerini paylaştı.

 

İSTANBUL BİSİKLET ÇALIŞTAYI

Türkiye genelinde 350 kişinin katıldığı, üst düzey bisiklet uzmanlarının yanı sıra dünyayı bisikletle dolaşan bisikletseverlerin konferans verdiğini ifade eden Ulaş, “Herkes sorularını sordu, cevaplarını aldı, 70’e yakın bildiri de tartışıldı. İlçe Belediye Başkanları da bu işin içindeydi, İstanbul Belediyesi’nin bunu yapmasındaki sebep İstanbul Belediyesi’ne bağlı ilçe belediyeler var, bunların koordinasyonunu sağlamak” dedi.

Her ilde olduğu gibi İBB’nin kent konseyi olduğunu ve bu konsey içerisinde Bisiklet meclisi kurulduğunu belirten Ulaş, “Bende orada söz aldım ve Düzce olarak yapmak istediklerimizden bahsettim.  Ankara’dan birkaç dernekle birlikte aynı meclisin Düzce’de de kurulmasını istiyoruz dedik” şeklinde konuştu.

 

“DÜZCE’DE 30 BİN BİSİKLETÇİ VAR”

Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu’na Düzce kent konseyi bünyesinde bisiklet meclisi kurulmasına yönelik hem dilekçe hem de 15-20 sayfalık yönetmeliğini verdiği ve Düzce’de kurulması konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu ifade ederek konuşmasına devam eden Nizamettin Ulaş, şunları kaydetti;

“Kendisi benden dilekçeyi aldı ancak bugüne kadar dönüş yapmadı. Kurulur mu kurulmaz mı onu da bilmiyorum. Düzce’de 30 bine yakın bisikletçi var. Bunun % 10’u trafiğin içerisinde. Aslında Bisiklet meclisinin burada kurulması daha cazip. Düzce’miz bisiklet açısından Konya’dan sonra gelen 2. şehir. Türkiye genelinde yani kişi başına düşen bisiklet sayısı fazla ancak toplasan 10 kilometreden fazla bisiklet yolu yok.”

 

“BİSİKLET MECLİSİ KURULSUN”

“Panolara Düzce bisiklet şehri olacak demekle falan olmuyor. Bir an evvel icraata geçilmesi lazım. Bisiklet Meclisi kurulsun ve içinde bisiklet üreticileri, tüketicileri, park yerleri bisiklete dair her şey olsun” diyerek konuşmasını sürdüren Ulaş, şunları dile getirdi: “Önümüzde festivaller var. Bu festivallerin yapılmasında Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği de işin içindelerdi ancak destekleyici olarak katkı vermediler. Geçmiş yıllarda çok güzel organizasyonlar yaptık ev Düzce’yi en güzel şekilde tanıtmaya çalıştık.  Bu sene de Temmuz’un 15’inden sonra yapmayı düşünüyoruz. Düzce’nin ileri gelenlerinin taşın altın elinin sokmaları lazım sanayi bölgesinde bir sürü fabrika var. Her fabrika 500 lira destek verse her türlü festivali yapabiliriz. Katkı vermeleri lazım bununla ilgile de çalışma yapmaya başlayacağız.”

 

“BİSİKLET ÇALIŞTAYI DÜZCE’DE FAYDALI OLUR”

İstanbul’da ki çalıştayın bir benzerinin Düzce’de yapılması konusunda ki görüşlerini de paylaşan Ulaş, “Çok daha iyi olur. Çünkü Düzce, Konya’dan sonra kişi başına en çok bisiklet düşen bisiklet şehridir. Düzce bunu gerçekten hak ediyor. Bunu Sayın Başkana da söyleyeceğiz.  Güzel neticeler alacağımızı da düşünüyoruz. İstanbul’da ki çalıştayda 70’e yakın bildiri yayınlandı ve herkes fikirlerini söyledi. Onlar yeni kurulduğu için bizim kadar tecrübe sahibi değiller. Düzce’de bu çalıştayın çok daha faydalı ve gerçekçi olacağı kanaatindeyim” dedi.

 

“HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI LAZIM”

Düzceli yetkililerden bisiklet meclisi kurulması konusunda bir an önce harekete geçmeleri talebinde bulunan Nizamettin Ulaş, “Bir an evvel bu sistemin kurulması, bisiklet yollarının fazlalaşmasını istiyorum. Başkanlığın bir an evvel bisiklet şehrini kurması gerekiyor. Düzce’nin bisiklet şehri olması için herkesin elini taşın altına koyması gerek ve belediyenin bir an evvel bisiklet yollarını arttırması lazım” diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8