Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ekipler Türkiye'nin gülen yüzü oldu
AFAD ve Türk Kızılay ekipleri, yurt dışından getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Düzce'de Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda karantinada tutulan vatandaşlara 14 gün boyunca "aile sıcaklığı"nda hizmet vererek misafirlerin her türlü ihtiyacını karşılamak için yoğun mesai harcıyor.
Gündem 19.05.2020 - 09:51:08

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşadıkları ülkelerden yurda getirilen vatandaşlar, tedbirler kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda misafir ediliyor.

"Aile ortamı" oluşturulan yurtlarda kalan vatandaşların 14 günlük karantina süresinde her türlü ihtiyacı, AFAD ve Türk Kızılay ekipleri tarafından anında yerine getiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ekiplerinin sosyal ve sportif aktivitelerle sürecin daha güzel geçmesini sağlamak için çaba sarf ettiği yurtlarda, sundukları hizmetle adeta Türkiye'nin güler yüzü olan ekipler, karantina sürelerinin dolmasının ardından evlerine uğurlanan vatandaşlardan tam not alıyor.

AA ekibi de Düzce'deki yurtta bir gün geçirerek çalışmaları gözlemledi, süreci ve hizmetleri görüntüledi.

 

- "Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz"

AFAD İl Müdürü Ali Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Düzce'de şu ana kadar ağırladıkları 922 kişiyi evlerine yolcu ettiklerini söyledi.

Tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de zor bir süreçten geçtiğine işaret eden Kartal, "Personelimiz ve diğer kurumlarla vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. Ayaklarına gidiyoruz, ihtiyaçlarını sürekli soruyoruz." dedi.

Kartal, Türk Kızılayın yemek hizmetini dört öğün olarak gerçekleştirdiğini aktararak, "Oruç tutanlar için sahur ve iftar yemeği ona göre çıkarılıyor. Gençlik Spor Müdürlüğümüz çalışmalarına devam ediyor. Sağlık Müdürlüğümüz 7/24 çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların her gün mutlaka sağlık kontrolleri yapılıyor. Emniyet ekipleri de güvenlik tedbirlerini had safhada tutuyor." diye konuştu.

Vatandaşların karantina süresi dolduktan sonra yurtlardan memnun ayrıldıklarını dile getiren Kartal, "Vatandaşlarımızı buradan gülerek gönderiyoruz. Çoğunu buradan, 'Beş yıldızlı otelde gibi ağırlandık' şeklinde güzel ifadelerle gönderdik. Burada aile sıcaklığı yaşatmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 "Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz"

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı da yurt dışından gelen misafirleri ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek şunları kaydetti:

"Devletimizin büyüklüğünü, Bakanlığımızın ve tüm kurumların imkanlarını bir arada görmüş olduk. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Karantina süreci devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yurtlarında misafir ettiğimiz vatandaşlarımıza spor malzemeleri, anı defterleri, satranç takımları, kitap ve Bakanımızın mektubu gibi birtakım hediyeler oluyor."

Karantina süreci boyunca odalarından çıkamayan vatandaşlara sosyal aktivitelerle eğlenceli vakit geçirme imkanı sunduklarını anlatan Yazıcı, "Vatandaşlarımızın can sıkıntısını, özlem duygusunu azaltmak adına çalışmalar yaptık. Misafirlerimiz yurtlarımızdan ayrılırken Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman İşletme Genel Müdürlüğünün destekleriyle anıları kalıcı olsun diye her misafirimiz adına bir fidan dikiyoruz ya da onlara fidan hediye ediyoruz." ifadesini kullandı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8