Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
590 temizlik ve güvenlik işçisi alınacak
Başvurular 10-14 Ağustos tarihleri arasında; ALO 170 aranarak veya İŞKUR internet sayfası üzerinden online olarak yapılabilecek.
Gündem 7.08.2020 - 13:56:50

 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde; Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda temizlik alanında 525 ve güvenlik alanında 65 olmak üzere toplam 590 kişiye yönelik toplum yararına program düzenlenecek. Program süresi 9 ay olarak belirlendi.

Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup, çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacak.

Proje başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 10 Ağustos 2020 ila 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında; ALO 170 iletişim hattı üzerinden telefon marifetiyle veya İŞKUR internet sayfası üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/) online olarak yapabilecekler.  COVİD-19 pandemisi tedbirleri nedeniyle Kurumdan başvuru alınmayacak.

Programa başvuru yapacak adayların taşıması gereken şartlar şöyle:

-İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

-Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak,

-18 yaşını tamamlamış olmak, (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.)

-İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak,

-İl sınırları içinde ikamet etmek,

-Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

-Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç).

Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek, ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3’üncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacak.

Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacak. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacak. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecek.

Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar programa katılamayacak.

Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa katılamayacak.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa katılamayacak.

Programda Özel Güvenlik olarak çalışmak için başvuruda bulunacak adayların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekiyor. Adayların başvuru yaptıkları tarih itibariyle güvenlik sertifikalarının süresinin dolmamış olması gerekiyor.

Program dâhilinde çalışacak adayların seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

Noter kurası 19 Ağustos 2020 tarihinde saat 09.00’da Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacak.

TYP kapsamında belirtilen kontenjanlarda çalışmaya hak kazanan aday listesi ise 21 Ağustos 2020 tarihinde kurum ilan panosunda yayınlanacak.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
43 yaşındaym böyle bir işe hitiyacım vardeyerlendirirseniz
Eyüp Çiftçi - 9.08.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,94

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8