Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Er:'Özlü okul velilerini bilgilendirmeli'
İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün millet bahçesi projesi nedeniyle yıkılacağı söylenen Mustafa Kemal Ortaokulu velilerinin konuyla ilgile süreç hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.
Gündem 11.08.2020 - 15:39:15

 

Er, "2. etap Millet Bahçesi projesi sebebi ile etraftaki bir çok yapı gibi yıkımı ile alakalı konunun gündeme geldiği Mustafa Kemal Ortaokulu öğrenci ve velilerinin, yeni eğitim öğretim döneminin, telafi eğitim paralelinde, başlamasına sayılı gün kala net bir şekilde bilgilendirilmesi zaruri görülmektedir" dedi.

Er, "Pandemi süreci sebebi ile zaten eğitim hayatları sekteye uğrayan çocuklarımızın, yapım ve yıkım süreci çerçevesinde okullarında kalıp kalmayacakları, eğer okullarından ayrılacak iseler eğitim hayatlarına nerede ve hangi şartlarda devam edecekleri bir an önce netliğe kavuşmalıdır. Bu belirsizlik öğrenciler kadar öğretmenleri de etkilemektedir ki öğretmenlerimizin tayin taleplerinin de öğrencilerimizin eğitim hayatlarını etkileyeceği göz ardı edilmemelidir" dedi.

Er, "Projeler sadece müteahhitlik faaliyetleri çerçevesinde değerlendirilmemeli, projelerin sosyal ve toplumsal etkilerinin de varlığı göz onu6ne alınarak, öğrencilerimizin ve velilerimizin mağdur olmasının önüne geçilmelidir.

 

Bu çerçevede;

1)            Yeni eğitim öğretim yılında Mustafa Kemal Ortaokulu'nda eğitim verilecek midir?

2)            Okul’da eğitim yapılmayacak ise  eğitim yapılacak okul tercihi okulun yakınındaki çıraklık eğitim merkezi mi olacaktır ? Eğer cevap evet ise, Cira6klik Eğitim Merkezinin fiziki sart6lari buna ne kadar müsaittir?

3)            Mustafa Kemal Ortaokulu velileri ve öğrencileri ne zaman resmi olarak bilgilendirilecektir?

4)            Pandemi sebebi ile oluşan eğitim boşluğu sebebi ile zaten mağdur olan velilerin ve öğrencilerin, okulun fiziki durumu ile alakalı belirsizliği ile ilgili yaşadıkları mağduriyetlerin telafisi nasıl yapılacaktır?" Diye sordu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8