Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Türkiye’de örnek sıfır atık tesisi kuruluyor
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, beraberinde Düzce Valisi Cevdet Atay ve İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya Düzce'nin Hecinler bölgesinde yapımı devam eden Düzce İli Katı Atık Birliği, Kapalı Entegre katı atık, ayrıştırma, işleme ve enerji üretim fabrikasında incelemelerde bulundu.
Gündem 13.08.2020 - 15:51:07

   Düzce'nin yıllardır süregelen çöp sorunu geri dönüşüm özellikli fabrika ile çözüme kavuşuyor. Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Birliği, Yığılca yolu Hecinler mevkiindeki mevcut katı atık depolama tesisi alanına girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olan tesis inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, fabrika inşaatını yürüten Envio Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Gencay Koyunbaşoğu’ndan çalışmalar hakkına bilgi aldılar.

 

ÖZLÜ; “SADECE ÇÖP TESİSİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA ENERJİ VE HAMMADDE FABRİKASI İNŞA EDİYORUZ”

   Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü; “Düzce’nin çöpü dünya standartlarında ayrıştırılacak, İlimiz sıfır atıkta Türkiye’nin sayılı illerinden biri olacak” şeklinde konuştu.

   Başkan Özlü sadece çöp tesisi değil, aynı zamanda enerji ve hammadde fabrikası inşa ediyoruz inşallah bu yıl tamamlanacak” dedi.

 

ATAY; “TÜRKİYE’DE EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR ÇALIŞMA”

   Düzce Valisi Cevdet Atay “Çok güzel bir proje. Gördüklerimden ötürü çok mutlu oldum. Çöplerin enerjiye gübreye yakıta dönüştürüldüğü, Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir çalışmayı gerçekleştirdikleri için Sayın Bakan ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlerde özel İdare ve Valilik olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.

 

100 KİŞİNİN İSTİHDAMI SAĞLANACAK

    Düzce Belediyesi ve Düzce İli Katı Atık Birliği'ne bağlı diğer belediyeler ve İl Özel İdaresi ile birlikte Sıfır Atık yaklaşımına uygun olarak kurulacak Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Fabrikasında çöpler kapalı alanda ayrıştırılarak işlenmesi planlanıyor.

   50 Milyon liralık yatırım ile yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği bir fabrika olarak faaliyet gösterecek bu tesiste tüm atıklar, en son teknoloji ile işlenecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8