Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer yazdı...
Köşe Yazıları 14.08.2020 - 09:31:51

12 Ağustos 2020 tarihli Düzce Postası Gazetesi’nde ‘’BAŞKAN İZİNDE,  BELEDİYE DE İZİNDE’’ başlığı altında bir yazı yazmıştım.

Başkanın belediyede olmaması ve orada bulunan birkaç belediye çalışanının ifadesi ve yerel bir basında başkan izinde haberi üzerine ben de ‘’Başkan izinde, belediye de izinde’’ ifadesini kullanmış oldum.

Olayın şekli başkanın açıklamasından sonra doğruluk kazandı. Başkanın izinde olmadığı, kayınpederinin hastalığının ciddi boyutlarda olduğu için kayınpederini yalnız bırakmadığı yönünde doğrulanmış oldu.

Şahsım olarak yazdığım yazıdan ötürü üzüldüm. Zira gelen haberler, aldığım bilgiler ve yerel basında çıkan habere göre başkanın izinli olduğunu yazdım.

Yazımdan sonra başkan Özlü ile whatsap hattı üzerinden paslaşmamız oldu. Sayın Özlü olayın izin değil, mazeret olduğunu bu yüzden şehir dışında bulunduğunu ifade etti.

Bu arada her insan gibi benim de izin hakkım var, her insan gibi ben de tatil yapabilirim, bu hakkımız olmayacak mı? Biz insan değil miyiz anlamına gelen bu sözler beni daha çok üzdü.

İşin aslını başkanın ağzından aynı şekilde yazıyorum.

‘’Merhaba Metin bey, başkan tatilde diye yazıya başlamak başka bir şeylere kızdığınız için bu yazıyı yazdığınız intibai veriyor. Hemen belirteyim. İlk yanlış ben tatile gitmedim. Maalesef kötü niyetli, ahlaktan mahrum, sözde bir  gazeteci de olimpik yüzme havuzlu bir villada tatil yaptığımı yazdı.  Bırakın olimpik yüzme havuzu villayı, havuza bile girmedim.

İşin esası şudur:

Eşimin ısrarı ile bu bayramı iki yaşlı insan olan kayınpeder ve kayınvalidem ile geçirmek üzere onların Datça’daki yazlıklarına gittik. Bayram süresince kaldık. Bayramın 5. günü kayınbirader ailesi ile Datça’ya geleceğinden biz evden ayrılıp Datça Bodrum bölgesinde bir otele geçtik. Kayınpederin durumunun düzelmesini bekledik. 4 gün sonra Pazar günü de vefat etti. Cenazeyi alıp hep birlikte Ankara’ya geldik. Pazartesi günü defnettik.

Dün çok gelen giden olduğu için Ankara’da kaldım. Bugün de sabah yola çıktım Düzce’ye girmek üzereyim.  Böyle bir duruma başkan tatilde diye başlık atmak hiç etik değil.

Metin Bey, Kaldı ki her insan gibi ben de tatile gidebilirim. Tatile gitmiş olsam bile başkan tatilde diye başlık atmak beni yıpratmak amacı taşır.

Kusura bakmayın, siz nasıl bizim bazı arkadaşlarımızı beğenmiyorsanız, ben de sizin bu yazınızı hiç beğenmedim. Size de hiç yakıştıramadım. Kalın sağlıcakla…’’

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün whatsap’tan bana gönderdiği mesajı aynen sizlerle paylaştım.

Evet başkan izine ayrılmamış, izinde değilmiş. Ama onun da bizler gibi izin hakkı, tatil hakkı var. Başkan da izine ayrılabilir. Bunda hemfikiriz…

Başkan izine ayrılsa bile aman gözünüzü seveyim belediye izine ayrılmasın. Sayın başkanıma hak veriyor ve bundan sonra sıkı bir takipçisi olacağımı bildiği için çalışmalarında başarılar dilerim.

Esenkalın…

 

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8