Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer..
Köşe Yazıları 17.09.2020 - 09:17:53

DÜZCE’nin sevilen simalarından biri olan Mehmet Arif Kıdıman şehit düştü. Bunu hepimiz biliyoruz ve saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Düzce Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nde çalışmaya başladığı gün ona şunu söylemiştim: ‘’Kimsenin işine karışma, sana ne görev veriliyorsa onu yap. Olur olmadık muhabbet olsun diye konuşma, boş konuşma ki karşındakiler sıkılmasın. İnsanları daraltma ve işini severek yap, bu işi uzun yıllar düşünüyorsan insanlara yardımcı ol’’ dedim.

‘’Metin abi merak etme ben Galatasaraylıyım kimseyi mahcup etmem’’ dedi. Yani koyu bir cim bom hastasıydı Arif kardeşim.

Aralıklarla çarşı merkezde denk gelirdim kendisine, naber nasıl gidiyor dediğimde, çok iyi abi derdi.

Arif Kıdıman’ın şehit olacağını aklımın ucundan geçirmezdim. Çok neşeli, cana yakın, hal hatır soran, saygılı, efendi ve dürüst bir çocuktu. Abisi Ali Osman kardeşleri Soner Kıdıman derken saymaya gerek yok çok mütevazi ve saygılı bir ailenin çocukları idi.

Babaları rahmetli Mehmet Kıdıman çok iyi bir dostumdu. Yıllarımız beraber geçti desem yeridir. Arif babasına çok düşkün bir çocuktu.

Arif babasının anısını yaşatmak için her yıl resim sergisi açardı. Deprem resimlerini sergiler babasının isteklerini yerine getirirdi. Arif sergi sonunda rahatlar ve mutlu olurdu.

Arif’le son görüşmemiz nasıl oldu?

Bir gün telefonum çaldı. Arayan Arif’ti; ‘’Metin abi babamla Eskişehir’e gitmiştiniz ya orada resimler çekmişsiniz bana verebilir misin?’’ dedi.

‘’Tabi kardeşim. Arif benim de senden bir ricam olacak. Rahmetli baban arşivlerinde benim bir sürü fotoğrafım olduğunu söyledi. Bana bulabildiklerini ayırır mısın’’ dedim.

15-20 gün önce telefon açtım Arif’e: ‘’Ne yaptın resimlerden bulabildin mi’’ dedim. ‘’Abi birkaç tane buldum ama daha aramam lazım. Fotoğraflar hep siyah makarada ayırması güç oluyor’’ dedi.

O zaman bırak uğraşma dedim ve o günden sonra bir daha görüşemedik. Ve hafta başı şehit haberi gelince çöktüm kaldım.

Genç delikanlı idi. Bekardı ve hayatı seviyordu. Annesinin tek varisi gibi her şeyinde o vardı. Abisine, kardeşine destek veren Arif vardı. Çalışkandı ve işini seviyordu. Ama şehit olmuştu.

Allah sevdiği kullarını yanına alır derler. Arif’de hem Düzce’nin hem de Allah’ın sevgili kuluydu ve yanımızdan ayrıldı gitti.

Suriye Elbab’ta kalleşçe saldırıya uğradılar. Kızılay araçlarının özelliği vardı. Kesinlikle saldırı olmayacağı güvencesi vardı. Ama kalleşler bunu dinlemediler. Bu kalleşlere söyleyecek kelime yok. Sözün bittiği yer bu olsa gerek.

Arif Kıdıman seni unutmayacağız. Allah mekanını cennet eylesin.

Esenkalın…

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8