Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İmamoğlu, Melen Barajı'nı inceledi
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Melen havzası üzerine İstanbul'un su ihtiyacını gidermek amacıyla yapımı devam eden Melen Barajı'nda incelemelerde bulundu.
Gündem 18.09.2020 - 12:44:24

Sakarya'nın Ortaköy mevkisinde bulunan, gövdesi 2017 yılında tamamlanan barajda oluşan problemlerin çözülmesine yönelik yapılan proje çalışmaları akabinde 28 Şubat 2020'de Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından ihalesi gerçekleştirilen, 1 Haziran'da inşaat çalışmalarına başlanan ve 2023 yılında tamamlanması planlanan Melen Barajı inşaatı alanına gelen İmamoğlu, burada görevlilerden bilgi aldı. Yetkililerle basına kapalı toplantı yapan İmamoğlu, daha sonra buradaki işçilerle bir araya geldi.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, İstanbul için su meselesinin önemli olduğunu söyledi. Su meselesinin parayla ölçülecek bir problem olmadığını belirten İmamoğlu, "Ülkemizin su politikalarını iyi yönetmek durumundayız. Bu konuda Bakanlığımız ve DSİ kurumumuz var. DSİ Türkiye'nin iyi işlerini yapmış kurumlarından biridir." dedi.

Melen Barajı'ndaki sorunları ve süreci takip ettiklerini anlatan İmamoğlu, şöyle devam etti:

"28 Şubat 2020 tarihinde ihalesi yapıldı. Yer teslim edildi, süreç devam ediyor. Yatırım planına tekrar alınması sağlandı. İhalesi yapıldı. Yer teslimi yapıldı. Şimdi de müteahhit işine başlayacak. 2023 yılında baraj tamamlanmış olacak. Ardından barajın su dolumu olacak. Her şey istediğimiz gibi giderse 5 yılı var."

İklim değişikliğine değinen İmamoğlu, iklim değişikliği nedeniyle kuraklık yaşandığını, tüm dünyanın su kaynaklarını yok ettiğini söyledi. Aşırı kentleşme gibi konuların bütün dünyayı ve Türkiye'yi zor durumda bıraktığını vurgulayan İmamoğlu, "Susuzluk belki de dünyanın gelecekteki en önemli problemlerinden birisi." değerlendirmesinde bulundu.

İmamoğlu, daha sonra geçen yıl temmuz ayında Melen Havzası üzerinde bulunan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin olduğu Akçakoca'nın Esmahanım ve Uğurlu köylerini ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden İmamoğlu, "Maalesef ülkemizin bazı coğrafyalarında talihsiz doğal afetleri yaşıyoruz. Bazı afetler doğanın bir neticesi bazıları ise bizim sebep olduğumuz afetler. İnşallah bu tarz doğal afetleri bir daha yaşamayız. Hem bu coğrafyada hem de başka yerlerde afetlerden de başka sıkıntılardan da Allah korusun." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, incelemelerinin ardından bölgeden ayrıldı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8