Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Agah Altay...
Köşe Yazıları 23.09.2020 - 09:10:05

NE Kurtlar Vadisi ne de Slikon Vadisi... Bu vadi Düzce’nin en önemli turizm projelerinden biri olacak. “Turizm Vadisi”...Tabi eğer ciddiye alınırsa!

Coğrafi olarak “U” şeklinde birleştirilmiş uzun bir vadiyi andırdığı için aslında bu ad verildi. Zira turizmi cezbedecek potansiyellerden biri de o bölgede yer alıyor.

Akçakoca’nın Sarıyayla Köyü’ndeki aynı adlı barajdan başlayıp yine o köyde yer alan bir şelale ve oradan İkizdere mevkiindeki Koçar Köyü’ne bağlı mesire alanından geçip, Kurugöl Kanyonu ve Doğa Yürüyüş Parkuru güzergâhına giden bir alandan bahsediyoruz.

Yani “Genişletilmiş bir Turizm Vadisi Projesi” de diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl Akçakoca’yı vuran sel felaketinden Kurugöl Kanyonu’da nasibini aldı. Kanyon yolundaki tüm ağaç köprüler yıkıldı. Yürüyüş parkuru bozularak yerle yeksan oldu.

Oysa o bölgeye halen İstanbul, Ankara ve çevre illerden ziyaretçiler akın ediyor.

Hatta ziyaretçiler kanyon yolunun bozuk ve köprülerin yıkık olduğunu bilseler dahi hedeflerinden vazgeçmiyor. Kanyona kadar gidip iplerden kayalara tırmanarak oradaki şelâlenin tadını çıkarıyorlar.

“Turizm Vadisi Projesi” Akçakoca ve bölge turizmi adına bir şanstır. Hem öyle büyük büyük paralar, yüksek yüksek meblâğlar da istemiyor.

Altı üstü kanyon yolundaki köprüler cüzi rakamlarla onarılıp güzergah iş makinalarıyla düzeltilecek.

Sonrasında bölgenin reklamı yapılacak.

Hepsi bu!

Sarıyayla Barajı ile Kurugöl Köyü yolu zaten turizmin canlandırılmasına elverişli. Yani bu bölge ekstra bir ödenek de gerektirmiyor.

Aynı zamanda Sarıyayla Şelâlesi’de bölge turizmine kazandırılmış olacak.

Koçar Mesire Alanı’na gelince; o bölge de geçen yıl selden zarar gördü. Ama iş makinaları yeniden orayı kamp turizmine kazandıracaktır.

Yeniden diyoruz, çünkü önceki yıllarda Koçar Mesire Alanı’nda doğaseverler kamp çadırlarıyla bölgenin keyfini sürüyorlardı. Yani mesire alanı daha önce de kamp turizminde kullanılmıştı.

Tüm bunların yanında geriye bir tek motorlu ATV araçlarıyla bu eşsiz doğada gezinti yapmak kalıyor.

İl Özel İdaresi ve Akçakoca Kaymakamlığı bu konuyu ciddiye alırsa 2020 yılının en iyi turizm yatırımlarından biri olur.

Daha ne diyelim!

Elimizde bir altın tepsi var.

Ve oturduğumuz yerden de kimse bu tepsiden yararlanamaz!

   

   

   

   

   

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8