Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İYİ Parti'liler 500 günü değerlendirdi!
İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün 500 Günü kitapçığını değerlendirdi
Siyaset 26.09.2020 - 13:01:58

 

 

İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinin değerlendirmeleri şu şekilde:

Ender Çakar; Mali Tablo, Antik Tiyatro, Belediyenin Kurumsal Kapasitesi, Sokak Hayvanları, Hizmet Araçlarının Havuz Sistemi, Bahçeşehir Ve Halkla Biraraya Gelme Konularına Değindi

 

BELEDİYENİN BORCUNUN AZALTILMASI

Bütçe rakamları gerçekçi değil. Detaylı bilanço ve mali açıklama ile ancak ikna edici olur. 85 milyon kaynak bulunmuş görünüyor, bunun sadece tasarruflar sağlanması mümkün değil. Bilançonun inandırıcı olması için Belediyeye bağlı şirketlerin de mali pozisyonlarının, Belediye ile olan finansal transferlerinin ortaya konmasını bekliyoruz.

 

KONURALP ANTİK TIYATRO

Çalışma ile alakalı kanaatimiz olumlu, ama konunun idraki açısından Kültür Bakanlığının rolü ve projenin de esasen Mehmet Keles zamanında başladığının vurgulanmasında yarar var.

 

DÜZCE BELEDİYESİ KURUMSAL KAPASİTE

Liyakati sürekli ifade ettik dikkate alınmadı ve çıkan sonuçlar ortada. Başkan Kendisi kendi personelinden memnun olmadığını ifade ediyor.

 

SOKAK HAYVANLARI

Tüm görsellere ve söylemlere rağmen ortalama 44 kişinin saldırıya maruz kalmasını nasıl açıklayacaksınız.

 

HİZMET ARAÇLARI HAVUZ SİSTEMİ

Araç sayısı düşmeden havuz sistemine nasıl geçildi ve yine araç sayısında belirgin düşüş olmamasına rağmen bu tasarruf nasıl sağlandı.

 

BAHÇEŞEHİR

İsim değişme ile yasam kalitesi ne yazık ki değişmiyor. Bahçesehir’de ve ilgili şirket bünyesinde somut olarak ne yapıldı, rakamlarla açıklama bekliyoruz.

 

HALKLA BİR ARAYA GELME

Başkanımızın önce meclise, resmi bayramlardaki protokollere gelmesini bekliyoruz.

Erkan Dinçer; Millet Bahçesi, Düzce Kasrı, Bisiklet Yolu, Fisko Kavşağı, Kentsel Dönüşüm Ve İçme Suyu Konularıyla İlgili Konuştu

 

MİLLET BAHÇESİ

TOKİ tarafından üstlenilen bu isi şehrimiz için olumlu buluyoruz, kent için önemli avantajlar içeren bir proje. Ama özellikle Anıtpark’ın altını otopark olarak projeye, bizim de seçimlerde dile getirdiğimiz üzere, dâhil edilseydi. Projenin üstünü TOKİ Anıtpark altını ise belediye yapsa idi de gelir sağlanıp kentin önemli bir sorunu çözülseydi.

 

DÜZCE KASRI

Gerek tadilatı, gerek yapımı gerekse de sonradan ve aniden yıkımı tamamen plansız ve öngörüsüz gerçekleşmiştir. Yıkım sonrası tüm taleplerimize rağmen resmi raporlar hala elimize ulaşmamıştır.

 

BİSİKLET YOLU

Proje güzel ama gerek hattın sekli gerekse de hayata geçiş tarzı ile alakalı somut bir veri elimizde bulunmamaktadır. Kitapçıktaki görseller ise eski döneme aittir.

 

FİSKOBİRLİK KAVŞAĞI

2020 de başlanacağı söylenen bu proje ile alakalı ne proje detayı ne de iş planının mevcut olmaması konuyu gerçeklikten uzak kılıyor.  Yılın bitimine 3 ay kaldı ama ne yazık ki biz hala taslak projeyi dahi göremedik.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Projenin görselleri paylaşılmış ama makro planlamalar ile alakalı elimizde hiç bir veri yok. Konu sadece bir temenni gibi duruyor.

 

İÇME SUYU

DSI den, alınan kredi ile yapılmış dolayısı ile hibe değil. 20 yıla yakın ayni iktidar tarafından yönetilen ilimizde kısır çekişmeler sebebi ile hala sorun olarak durmaktadır. Ana projenin yapımının en az 3=-4 sene süreceği ve kentin uzun sure özellikle yaz aylarında susuzluk çekeceği aşikâr iken, kısa vadede bir an önce Bölgesel sondajlar yapılmalı kentin susuzluk sorunu kısa vadede çözülmelidir. Ama sondajlarla alakalı da bir çalışma ya da bilgilendirme göremedik.

 

HALKLA BİR ARAYA GELME

Başkanımızın önce meclise, resmi bayramlardaki protokollere gelmesini bekliyoruz.

 

COVİD 19 İLE MÜCADELE

Pandeminin başlamasından yaklaşık olarak 45 gün sonra maskeler halka ulaştırılmaya başlandı. Aradan gecen zamanda merkezi yönetim gibi Düzce’de de ilk etapta ciddi yetersizlikler görüldü, belediyemiz geç inisiyatif aldı.  Akabinde hızlı bir üretim sureci başladığı aşikâr ama su anda maske üretimi mantıklı değil, özel teşebbüs çok çok uygun fiyata yapmaya devam ediyor

Maske üretimindeki ara donem performansını tebrik ediyoruz ama keşke Bolu Belediyesi gibi erken inisiyatif alınsaydı.

Pandemi de ayrıca sadece maskeden ibaret değil. Suların o dönemde akmaması ve yakın zamanda da hala akmamaya devam etmesi ciddi bir eleştiri konumuz. Hijyen covid 19 a karşı en önemli unsur iken ana temizlik unsuru suların akmamasını vatandaşa nasıl izah edeceksiniz.

 

Erdoğan Kefeli; Asfalt Konusunda Konuştu

ASFALT

Makine kapasitesi ile dökülen asfalt miktarı kıyaslandığında son derece büyük bir verimsiz çalışma yapılmış görülüyor. Kentte ciddi manada asfalt sorunu var iken böylesi bir düşük performansı basari gibi aksettirmek çok gerçekçi değil.

 

Oğuz Özyiğit; Çöp, sosyal tesisler, ulaşım, yatırım ajansı, akıllı şehir, itfaiye konularına değindi

 

ÇÖP SORUNU

Çok daha erken çözülebilecek bir konu idi. Kısır çekişmeler ve özellikle Sayın Özlü ‘nün Bakanlık dönemindeki açıklamaları sebebi ile konunun çözümü gecikmiştir. Yoksa daha önceki belediye başkanları döneminde de konunun çözümü mümkün idi. Ama yine de gelinen noktada kent için bir kazanım mevcut tebrik ediyoruz.

 

SOSYAL TESİSLER

Hizmet problemleri mevcut. Belediyenin vazifesi sadece cay satmak değil, mevcut mekanlarda halka ucuz ve kaliteli hizmet sunmaktır. Bu paralelde birçok problem gördük ve meclis gündemine de taşıdık

 

ULAŞIM

2020 Haziranda çıkacağı söylenen Ulaşım Master Planı hala yok. Ulaşım ana sistemi üzerinde tam 7 ay çalışıldı bu sebeplerde sistemin devreye girdiği ilk anda sorunların çıkmaması gerekirdi. Daha dikkatli olunmasını beklerdik. Proje Bekir Ilıcalı’ya ait ama ana projeden çok uzaklaşıldı araç adetleri azaltıldı. Ana projeden uzaklaşıldığı için umarız sistem sıkıntı üretmez.

Ulaşımın bu sekli ile özelleştirilmesinin sebebinin ekonomik zarar olduğu ifade edildi ama bu sistemin de mali fizibilitesi paylaşılmadığı için kamu zararı oluşmasından endişe ediyoruz.

Hizmet açısından büyük otobüslerinde devreye girmesini doğru buluyor, projenin kente hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

YATIRIM AJANSI

Evet, bir bina hizmete acildi ama bu konunun belediye ile direk alakası olmadığını düşünüyoruz. Bu konuda ne gibi somut adımlar atıldığını öğrenmek istiyoruz.

 

AKILLI ŞEHİR

2020 de hayata geçeceği söylenen projenin detayları elimizde yok, reel projeden ziyade bir temenni olarak görülüyor.

 

İTFAİYE

Gerek yeni bina yeri gerekse araç kapasitemiz yeterli diyen belediyenin yeni araç alımı değerlendirilecek.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8