Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Trafik eğitim parkuru Kasım'da açılıyor
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü seçim vaatlerinden birini daha hayata geçiriyor. Projeler kitabında yer alan “Trafik Eğitim Parkuru” yapımı için bürokratik süreç tamamlandı.
Gündem 29.09.2020 - 15:36:45

 Melen Su Park yanında bulunan 10 bin metrekarelik alana Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi iş birliği ile yapılacak Trafik Eğitim Parkuru’nun Kasım ayı içerisinde Düzcelilerin hizmetine sunulması planlanıyor.

 

KULLANIM HAKKI BELEDİYENİN

Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü önderliğinde her yaştan vatandaşın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere proje ve yatırımlarına devam ediyor. Seçim vaatlerini bir bir hayata geçiren Başkan Özlü, özellikle çocukların trafikteki bilinçlerinin artırılması konusunda önem taşıyan Trafik Eğitim Parkuru Projesinin yapımına başlandığını belirtti.

Melen Su Park yanında bulunan 10 bin metrekarelik arazinin kullanım hakkının belediyeye devredilmesini sağlayan Başkan Özlü,  kurumlar arası yazışmaların tamamlanması ile birlikte, projenin yapımı Düzce Valiliği, bağlı kurumları ve Düzce Belediyesi eliyle başladı.

 

BİR SOSYAL TESİSTEN ÇOK DAHA FAZLASI

Proje alanında açıklamada bulunan Başkan Özlü, Melen Su Park’ın Düzceliler için daha donanımlı bir hale getirilmesi konusunda çalışma yaptıklarını aktararak “Burası Düzce’ye kazandırdığımız en büyük sosyal alanlardan biri. Burası bir sosyal tesisten çok daha fazlası olacak. Sadece piknik alanları, spor alanları ya da çocuk oyun alanı olmasının dışında burayı bir eğitim yuvası yapıyoruz. Trafik kurallarına uymanın hayati önem taşıdığını her zaman söylüyoruz. Çocuklarımızı bilinçlendirmek için sadece okuldaki eğitim değil, yaşayarak, görerek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefliyoruz. Öğrendikleri teorik bilgileri burada uygulamalı olarak benimseyecekler. Artık yaptığımız işlere hız kazandırma zamanı. Bu eğitim parkurunu Kasım ayı içerisinde açmayı planlıyoruz. Düzce’mize çocuklarımıza şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 

YENİ NESLİN BİLİNÇLENMESİ

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında halihazırda boş duran Melen Su Park içindeki bina, derslik olarak tahsis edildi. Binada planlanan 7 adet oda Emniyet, İtfaiye, AFAD, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilikten gelecek eğitimcilerin kullanımı ve kafeterya için hazırlanacak. İlgili kurumlar trafik kuralları konusunda teorik bilgileri burada aktaracak.

Çocuklar, okulda ve buradaki dersliklerde gördükleri teorik trafik kurallarını da gerçeği ile birebir aynı inşa edilen parkur üzerinde uygulamalı olarak öğrenecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8