Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Tıbbi Etik başlıklı konferans düzenlendi
Gündem 17.10.2020 - 14:35:28

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Tıp Fakültesi Erasmus Konferansları Serisi” etkinliğinin ilki, pandemi önlemleri gözetilerek Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Yıldız Değirmenci’nin yaptığı etkinlikte, Erasmus Değişim Hareketliliği kapsamında gözlemci Öğretim Üyesi olarak Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bulunan Bulgaristan Medical University of Plovdiv, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vanina Mihaylova tarafından “Medical Ethics/Tıbbi Etik” konulu konferans düzenlendi.

Uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirilen etkinlik, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kayıkçı ile birlikte çok sayıda Öğretim Üyesi ve öğrencinin katılımıyla yoğun ilgi topladı.

Tıbbi Etik ana başlığı altında sunum gerçekleştiren Doç. Dr. Mihaylova,  tıbbi hataların doğurabileceği etik ve yasal sonuçlar üzerinde yoğunlaşarak, konuya ilişkin bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Programın sonunda kısa bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, “Tıp Fakültesi Erasmus Konferanslar Serisi”nin devamının geleceğini belirterek, yurt dışından gelenlerin yanı sıra Düzce Üniversitesi’nden de yurt dışına gidenlerin olacağını ifade etti. Konferansın katılımcılar için oldukça yararlı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şahin, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Konferans, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin ile birlikte Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Yıldız Değirmenci tarafından, misafir konuşmacıya teşekkür belgesi ve çiçek takdimi ile son buldu.

 

 

 

 

,

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8