Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
100 Ünlü Düzceli : AZİZ YILDIRIM - Düzce Postası Gazetesi Araştırma yazısı
Fenerbahçe Kulübü’nün başkanı Aziz Yıldırım DÜZCE POSTASI’nın 2012’inci portre konuğu oldu.
Ünlü Düzce'liler 2012.11.12 - 11:17:52

 

 

ANNESİ Düzceliydi,  Aziz Yıldırım ilkokul ve liseyi Düzce’de okudu. Futbolla da Düzce’de tanıştı. Lise futbol takımında ardında da Düzce’nin amatör futbol kulübü olan Hamidiyespor’da bir yılı lisanslı olmak üzere 3 yıl futbol oynadı. Hamidiyespor o yılların çok popüler bir takımıydı.

 

NATO müteahhidi olan dayıları Faruk Yalçın, en büyük destekçisi oldu ve Aziz Yıldırım da dayısının teşviki ile Ankara’da mühendislik okuyarak inşaat mühendisi oldu.

 

Milyar dolarlık serveti ile dünya zenginleri arasında yer alan dayısı Faruk Yalçın’ın yanında kısa bir süre çalıştıktan sonra onun da desteği ile 1973’de Maktaş Mühendislik firmasını kurdu. Bu şirketiyle o da dayısı gibi kısa sürede NATO müteahidi olarak nam saldı. NATO dışında Genel Kurmay Başkanlığı ve İç İşleri Bakanlığında önemli inşaat ihaleleri kazandı.

 

Bu yıllarda Düzce’de Yıldız Yıldırım ile hayatın birleştirdi. Bu evlilikten Hande ve Gülşah isimli iki kız çocuğu sahibi oldu.

 

DÜZCE Spor’a büyük katkıları bulunan Aziz Yıldırım, 1990-1992 yılları boyunca Metin Aşık başkanlığındaki Fenerbahçe Kulübü’nün yönetimde görev aldı. 1991-1992 sezonunda ise Futbol Şubesi sorumluluğunu üstlenen Yıldırım, yıldız futbolcu Tanju Çolak’ın Galatasaray takımından Fenerbahçe'ye transferini gerçekleştirerek büyük sükse yaptı.

 

15 Şubat 1998 tarihinde yapılan Fenerbahçe Genel Kurultayı’nda başkanlık için aday olan Yıldırım, rakibi Vefa Küçük'ü 1 oyla geçerek seçimi kazandı. Yıldırım, 469 oy alarak, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 52. Başkanı oldu.

 

O günden bu yana Fenerbahçe’nin başkanı olan Yıldırım, Türkiye çapında 45 şubesi bulunan Fenerium Mağazalarını da açtı. “Bize verilen bu oylardan güç alarak Fenerbahçe için en iyisini yapmaya çalışacağız.”diyen Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe'nin isteklerini biliyoruz. Ben ve arkadaşlarımız idrak ediyoruz. Yapacağımız çalışmalarla inşallah Fenerbahçe'yi dünya devlerinden birisi yapacağız” şeklinde konuşuyor.

Fenerbahçe Başkanı olarak yıllardır görev yapan Yıldırım, yeniden başkanlık görevine seçilmesiyle, şimdiye kadar en uzun süre başkanlık görevinde kalan Şükrü Saracoğlu' gibi en uzun süre görev yapan 2. başkan olacak.

 

İçimizden biri: AZİZ BEY

 

Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952’de doğdu. Öğretmenlik yapan babasının Düzce’ye tayin olması ile Diyarbakır Ergani ilçesinden Düzce’ye geldi ve il okul ile liseyi Düzce’de okudu. Gençlik yılları Düzce’de geçti. Düzce’de evlendi ve iki kız çocuk babası oldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Fenerbahçe tarihinde iz bırakan bir başkan olarak yerini alacak bir insandır.
İsmail Hakkı GÜRBÜZ - 6.6.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,61

evet tüm düzceliler aziz yıldırımı destekler çönkü düzceyi unutmadı hazırlık maçları ve tpuk yaylası tesisleri onun düzceye bağlılığını gösterir benimde kayınçılarımın komşusudurlar iyi bir insan olduğunu söylerler
hikmet neğuç - 6.6.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,74

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive