Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Uzaktan eğitim sağlıklı yürütülüyor
Uzaktan eğitim sürecinde Düzce’de uygulanmakta olan proje kapsamında, öğretmenler büyük bir gayret ve özveri ile öğrencilerin ve velilerin yanı başında olmaya devam ediyor.
Eğitim 20.11.2020 - 14:29:07

Salgınla mücadele sürecinde evde uzaktan eğitim devam ediyor. Bu süreçte "Öğretmenim Yanı Başımda" projesi ile okul müdürlükleri ile birlikte tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi ve velilerle güçlü işbirliği kurularak, okul-toplum birlikteliğin sağlanması, sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve salgına karşı duyarlı bir şekilde mücadele edilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında; öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencilerini ve velileri belirli aralıklarla arıyorlar. Öğretmenlerin belli aralıklarla öğrencisiyle ve velisiyle bizzat arayarak iletişim kurması, sürecin en önemli kısmını oluştururken, bu konuda hassasiyet üst noktada tutuluyor.

Rehber öğretmenler, takip ettikleri öğrencilerle sürekli irtibat halinde kalıyor. Tüm öğrenci ve velilerin okul rehber öğretmenine her an ulaşabilecekleri bir sistem kuruldu.

Salgınla mücadele sürecinde veliler, öğretmenler tarafından sürekli bilgilendirilerek, toplum bilincinin oluşturulmasına katkı sağlıyorlar. Ayrıca rehber öğretmenler tarafından salgınla mücadele ile ilgili videolar, sunumlar hazırlanıyor ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesaplarında yayınlanıyor.

Okullarda mevcut imkanlar dahilinde EBA Destek Noktalarının kurulumları sağlanmakta ve tüm öğrencilerin EBA kullanımlarının sağlanabilmesi için gerekli önlemler alınıyor.

Evinde bilgisayar ya da internet erişimi olmayan öğrenciler EBA Destek Noktalarına yönlendirilirken, bu öğrencilerin takipleri titizlikle yapılıyor.

8 ve 12. Sınıf öğrencilerinden bilgisayar, tv vb. cihazları olmadığından derslere katılamayan öğrencilerle ilgili gerekli desteği okul müdürlükleri sağlıyor. Problem yaşayan öğrencilere destek olunuyor.

Öğrencilerin hem akademik hem de sosyal olarak gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla EBA TV ve diğer uzaktan eğitim araçları ile her kademedeki öğrencilerin uzaktan eğitim çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütüldüğü ve takip edildiği belirtiliyor.

Tüm okulların, kendilerine ait sosyal medya kanalları açtığı, hazırlanan ders ya da etkinlik videolarının sürekli paylaşıldığı ve kanalların aktif olarak kullanıldığı da açıklandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8