Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hiçbir olumsuzluğa izin vermeyiz
AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, “Düzce’ye zarar verecek çevre ve hava kirliliğine sebep olacak hiç bir olumsuzluğa izin vermeyeceğimizin bilinmesini isterim” dedi.
Siyaset 26.11.2020 - 18:45:47

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında basın açıklaması yayınladı.

 

YALAN, İFTİRA VE KIŞKIRTICI

Bir süredir kamuoyunu meşgul eden TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu tarafından kabul edilip Genel Kurula sevk edilen Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi hakkında olumsuz eleştiriler yapıldığına dikkat çeken Keskin, muhalefet partilerinden özellikle CHP ve İYİ parti Milletvekillerinin, ülke genelinde bazı illeri ve Düzce’yi de sayarak yoğun bir algı sürecine girdiklerini takip ettiklerini söyledi. Düzce’de atık lastik yakılarak çevre ve hava kirliliğine sebep olacak fabrikaların önünün açıldığına dair yalan, iftira ve Düzce’de yaşayan vatandaşları kışkırtıcı bir tutum izlendiğini dile getiren Keskin, “46 madden oluşan bu tasarının amacı, enerji alanında dışa bağımlılığı azaltılması, ülkemizin bölgesel ve küresel etkinliğinin arttırılması, tabi kaynaklarımızın en iyi şekilde değerlendirilmesi, yerli ve yenilenebilir kaynaklı enerji üretiminin arttırılması amacı ile maden doğalgaz ve elektrik sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel sektör yatırımlarının faaliyetlerini daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak maksadı ile ihtiyaca yönelik düzenlemeler yapılması amaçlanmıştır. Bu tasarıda ismi sayılan iller ve Düzce kesinlikle geçmemektedir. Bu tasarının hiç bir yerinde atık lastiklerin işlenmesi ile ilgili yeni bir ifade eklenmemiştir ve kanunda var olan ifade aynen yerini korumaktadır” dedi.

 

"LASTİKLER SIFIR ARTIK OLARAK İŞLENİYOR"

Türkiye’de 2006 yılından itibaren lisanslı işletmeler tarafından toplanan atık lastiklerin nasıl geri dönüşüm yapıldığını da açıklayan Keskin, “Her yıl yaklaşık 550 bin ton atık olarak çevreye zararlı kullanım dışı olan lastikler geri dönüşüm tesislerinde sıfır atık olarak işleniyor. Telleri ayrılan lastikler parçalara bölünüp oksijen ile teması kesilip pirolitik yağ elde ediliyor ve bu yağdan elektrik elde ediliyor. Sadece bir tesisten üretilen elektrik 15 bin evin ihtiyacını karşılayacak düzeyde bir günde 240 megavat enerji üretimine ulaşan sadece bir tesisten bahsediyoruz. Ayrıca yağ dışında kalan karbon karası dediğimiz kauçuk ve boya sektöründe kullanılan bu madde Türkiye’de üretimi hiç yok ve dünyada 5. ithalatçı ülke konumundayız.

 

"BU ZİHNİYET KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEMELİ"

Ülke ekonomisine büyük katkısı olan bu dönüşümü görmemek görmezden gelmek yapılan emek verilen teknolojiyi en üst seviyede kullanmayı kendine ve ülkemize vatandaşımıza yakıştıramayan bu zihniyet kamuoyundan özür dilemelidir. Her fırsatta siyasi rant elde etmek isteyenleri halkımız özellikle Düzceliler çok iyi bilmektedir. ‘Düzceliler şikâyetlerini bana yapıyor ama oylarını gidip AK Parti’ye veriyor’ diyen Düzcelilerin aklıyla dalga geçen bu zihniyeti kınıyor ve kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.

 

"DÜZCE ÇEVRE DÜZENİ PLANI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ"

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Partimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, yerelde Valimiz, Belediyelerimiz, Sivil Toplum Örgütleri, Değerli Basınımız ve en önemlisi saygıdeğer Düzceliler olmak üzere, Düzce’ye zarar verecek çevre ve hava kirliliğine sebep olacak hiç bir olumsuzluğa izin vermeyeceğimizin bilinmesini isterim. Çevre konusu bizim en hassas olduğumuz konudur. AK Parti sıfır atık projeleri ile bir ilke imza atmıştır. Değerli Bakanımız, Düzce Belediye Başkanımızın yıllardır vahşi depolanan çöp konusunu çevreye duyarlı, Türkiye’de örnek olan bir tesisi Düzce’mize kazandırdığını hatırlatmak isterim. AK Parti kadroları olarak en hassas olduğumuz çevre ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Düzce’de çevre düzeni planları üzerinde çalışıyoruz. Başta Sayın Bakanımız, Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü, Milletvekillerimiz, Belediyelerimiz ve Yetkili Kurumlarımız Düzce’yi 2023-2053-2071 vizyonuna taşıyacak gelecek 50 yılı düşünerek, çocuklarımıza daha düzenli, daha temiz, daha planlı Sanayi ve Tarım alanlarının belirlendiği daha yaşanılabilir Düzce için çalıştığımızı kamuoyuna saygılarımla ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8