Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
2020'de Yılın Kişisi BAŞHEKİM ÖNER ABİDİN BALBAY
Düzce’deki tüm sağlık kurumlarının corona salgını ile mücadele ettiği kritik bir dönemde, Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne bir Organ Nakil Merkezi kazandıran Başhekim Öner Abidin Balbay, bu başarısı nedeniyle 2020 Yılının Kişisi seçildi.
Ünlü Düzce'liler 28.12.2020 - 09:47:25

Düzce Postası’nca bu unvana layık görülen Balbay, 1968 yılında Elazığ’da doğdu, aynı yerde ilk orta ve lise eğitimini tamamladı. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1997’de de göğüs hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı.

Ana uzmanlık alanı göğüs hastalıkları olan Balbay’ın aynı zamanda yoğun bakım uzmanlığı da bulunuyor.

Öner Abidin Balbay, halen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı ve Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı ve Üniversite Hastanesi Başhekimi olarak idari ve akademik görevlerini yürütüyor.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ege Güleç Balbay ile evli ve 2 kız çocuk babası olan Balbay, 19 Aralık 2016 yılından bu yana Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin 10. Başhekimi olarak görev yapmakta.

 

Düzce'de eğitim noktasında yaşanan ikili eğitim sorununun çözümü için destek vererek, Aziziye Mahallesi’nde yapılacak 48 derslikli okulun 24 dersliğini yapmayı üstelendi.

 

Neredeyse her ailenin fındıkla geçindiği Kaynaşlı ilçesindeki köyünde, 2,5 dönümlük alana safran ekti. Kilogramı 30 ila 40 bin lira arasında alıcı bulan safranı yetiştirerek çiftçilere örnek oldu.

 

Yurt dışında uzun yıllar ekoturizm alanında çalıştıktan sonra yurda dönerek, oğluyla el ele verip, Düzce'nin Kersendüz köyünde babasından kalan ahırı fırına dönüştürüp o yörenin organik geleneksel ekmeğini üretip yeni bir yerel marka yarattı.

 

Eğitim camiasında çok yönlü en aktif faaliyetleriyle tanınan, okulunda Düzce'de çocuklara piyano eğitimi veren ilk sınıfı kuran, son olarak eğitimde fark yaratan projeleriyle Düzce'ye ilk defa Küresel Öğretmen Ödülü kazandırdı. 

 

Toptepe için ormanı bozmadan oluşturduğu projesi ile Tarım ve Orman Bakanlığının “Kırsal Turizmi Destekleme” faaliyeti kapsamında 650 bin lira destek alan ve buraya 25 odalı turistik butik otel ile restoran tesisi kurdu. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8