Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Assan Asp Group fabrikasına önemli ziyaret
Eğitim 17.02.2021 - 14:15:36

Havacılık ve uzay bilimleri alanında katma değerli çalışmalar yürüten ve 2020 Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali yarışmalarında önemli başarılar elde eden Düzce Üniversitesi Roket ve Uzay Bilimleri Topluluğu, ASSAN Group’a ziyaret gerçekleştirdi.

Teknofest yarışmalarına katılan Düzce Üniversitesi ekibine imalat ve üretim kapsamında makine-teçhizat kullanımı ve bilgi paylaşımı ile önemli destek veren ve öğrencilerin bu alanda kendilerini geliştirmelerine büyük katkı sağlayan ASSAN Group’a yapılan ziyarete, Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Yıldırız, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney ve Topluluk üyesi öğrenciler katıldı.

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin oluşturduğu Topluluğa Düzce Üniversitesi, laboratuvar ve ekipman imkanları sunuyor ve akademik destek veriyor.  Bu noktada Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, öğrenci topluluklarının gelişmesine ve öğrencilerin topluluklardaki faaliyetleri ile donanımlarını artırmalarına büyük katkı sunuyor.  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın özverili çalışmaları ve organizasyonları ile bu destek daha büyük anlam kazanıyor.

Yapılacak çalışmalar ve iş birlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunulan ziyarette; Genel Müdür Emin Öner, Genel Koordinatör Erkan Seçkin ve Genel Müdür Yardımcısı Erol Topuz’un katılımları ile topluluk faaliyetleri, Teknofest vb. yarışmalar için farklı irtifada roket üretim süreçleri ve bu alanlarda farklı düzeylerdeki akademik çalışmaların kapsamı değerlendirildi.

Ayrıca uzay ve havacılık teknolojilerinde ülkemizin gelişimi ve gelecekteki çalışma alanları ile ilgili karşılıklı görüş ve öneriler paylaşıldı, iş birliklerinin artırılması konusunda görüş birliğine varıldı. Toplantı sonrasında ülkemizin bu alanda lider konumunda bulunan ve modern üretim teknolojisine sahip ASSAN Group Fabrikası, Genel Müdür Yardımcısı Erol Topuz eşliğinde ziyaret edilerek Ar-Ge merkezi de olan firmanın çalışmaları hakkında önemli bilgiler edinildi. 

Ziyaret sonunda Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Emin Yıldırız; “İki yıldır Teknofest’in roket yarışmalarına farklı irtifalarda katılıyoruz. Özellikle tasarım konusunda büyük yol kat ettik. Bu tür iş birlikleri, roket ve havacılık teknolojileri konusunda meraklı öğrencilerin gelişimine çok fazla katkı sağlamaktadır ve Assan Group ile olan iş birliğinin artarak devam etmesi bu noktada çok önemli ve değerlidir. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney ile yaptığımız ziyarette, ASSAN Group yöneticilerinin sıcak ve misafirperver ağırlamalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu iş birliğinin farklı alanlara da yayılması için akademisyenler olarak bizler de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” diyerek görüşlerini aktardı.

Düzce Üniversitesi, her alanda olduğu gibi girişimci ve yenilikçi çalışmaları ile ülkemizin milli uzay projesini tanıttığı bir dönemde, uzay bilimleri alanında da öğrencilerinin ufkunun açılmasına, yeni fikirlerin ve buluşların ortaya çıkmasına katkı sunuyor.   

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8