Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce'nin komşularında vakalar patladı
Bolu'da 44,96'dan 75,60'a fırladı. Sakarya'da da 76,77'den 103,01’a yükseldi. Düzce'de biraz artış oldu.
Gündem 23.02.2021 - 14:09:17

SAĞLIK Bakanlığınca ilk kez geçen hafta 81 il için 8-14 Şubat'ı kapsayan her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısının duyurulmasının ardından dün 15-21 Şubat'a ilişkin veriler açıklandı. Düzce'de, 100 bin nüfusa karşılık vaka sayısı önceki hafta 43,99 (174) kişi iken, geçen hafta 48,78 (193) kişiye yükseldi. Düzce’nin de yükselme eğiliminde olduğu görüldü.

Sınır komşusu olduğumuz illerde ise vaka sayısındaki artış dikkat çekti. Bolu’da 100 bin nüfusa karşılık 44,96 olan vaka sayısı 75,60’a çıktı. Sakarya’da ise 76,77 olan vaka sayısı 103,01’a yükseldi. Diğer sınır komşumuz Zonguldak’ta küçük bir düşüş olduğu, 54,67 olan vaka sayısının 54,30’a indiği görüldü. Buradaki artışların ilimize de yansımasından endişe ediliyor.

 

BAKAN KOCA’DAN UYARI

 

Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan tedbirlere uyma çağrısı geldi.

Koca, paylaşımında “Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız” çağrısında bulundu.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede başlatılan “yerinde karar” dönemi kapsamında marttan itibaren il bazında kademeli olarak normalleşme süreci hayata geçirilecek.

 

DENETİMLER SÜRÜYOR

 

 

Düzce'de pandemi ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda, caddelerde ve sokaklarda, alınan tedbirlere uyulması konusunda vatandaşlar uyarılıyor. Özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu İstanbul Caddesi’ne girişler kontrollü sağlanırken, vatandaşlar kontrol noktalarında ateşlerinin ölçülmesinin ardından caddeye alınıyor. Denetim yapan ekipler, kurallara uymayanlarla ilgili idari yaptırımlar uyguluyor.

Düzce Valisi Cevdet Atay da, vatandaşların tedbir ve kısıtlamalara hassasiyetle riayet etmelerini isteyerek, “Tedbirlere uymak hem kanuni hem de vicdani sorumluluğumuzdur. Koronavirüs ile mücadelede uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları, salgının kontrol altına alınabilmesi açısından büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8