Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
HİZMET İŞÇİLERİNE ZAM MÜJDESİ
Düzce Köylere Hizmet Götürme Birliklerinde çalışan işçilerin maaşlarına 2013 yılının ilk 6 aylık döneminde yüzde 12 oranında zam yapılacak.
Ekonomi 2012.12.03 - 16:29:46


İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarının ilk birleşimini yaptı. 26 meclis üyesinin katıldığı toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı İbrahim Canbolat işçi maaşlarına yapılacak zam ile ilgili raporu sundu.
Raporda şu ifadeler yer aldı: “Merkez ve diğer ilçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerinde çalışan personellerin maaşlarının 2013 yılı ilk 6 ay için yüzde 12 olarak belirlenmesi ve ikinci 6 ay içerisinde memura gelen zam kadar artış yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür.”
Gölyaka Meclis Üyesi Necmi Kap özellikle ilçe birlik çalışanlarının kendilerinden zam ile ilgili talepte bulunduğunu dile getirerek “Birlikte çalışan arkadaşlarımızın gözü bizde. İl merkezinde çalışanlara yemek hizmeti veriliyor. Ancak ilçelerdekinde o da yok. Dolayısıyla komisyon tarafından alınan karar çok doğru bir karar” dedi.
Yığılca Meclis Üyesi İsmail Arslan ise bir araca 600 bin lira verdiklerini bu nedenle onu kullanacak kişiye ödenecek bin liranın fazla görülmemesi gerektiğini kaydederek “Biz bir araca 600 bin lira verip onu kullanan kişiye bin lirayı fazla görüyorsak öyleyse özelleştirelim İdareyi. İşçi arkadaşlarımızın bu artışa ihtiyacı var” dedi.
İl Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin ise ikinci 6 aylık zam oranının Bakanlar Kurulu tarafından belirleneceğini söyleyerek “Bu zam ilk 6 aylık dönem için geçerli olacak ikinci 6 aylık dönemde Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen ve memur maaşlarına uygulanan zam uygulanacak” şeklinde açıklama yaptı.
Komisyon raporu üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8