Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ADALET İÇİN ADALET İSTEDİLER
Türk Büro-Sen Düzce Şube Başkanı Temel Kırali, ülkenin en ücra köşesinden, en merkezi birimine kadar adalet ve hak götürme mücadelesi veren adalet çalışanlarının, emeklerinin karşılığını bu güne kadar alamadıklarını söyledi.
Gündem 2012.12.12 - 17:32:35Ülke gündeminde en çok tartışılan konuların başında adalet ve adaletin kararlarının geldiğini ifade eden Kırali, her geçen gün artan suçlarla birlikte, yeni kurulan adliye binalarına sürekli istihdam edilen memurlara rağmen; adalet hizmetlerinin sağlıklı bir yapıya kavuşamadığını dile getirdi. Adalet çalışanlarının, ağır iş yükü altında ezilirken kazanılmış haklarının da tek tek ellerinden alındığını vurgulayan Kırali, “Önce banka promosyonu daha sonra servis ücreti ödeneklerinin kaldırılması şimdi ise fazla mesai ücretlerinin kaldırılması. En zor şartlar altında çalışan kamu personeli adalet çalışanlarıdır. Buna rağmen; maalesef ki, en çok hakkı yenen hor görülen kesim de bu kesimdir” dedi.
“Adalet çalışanları, her şeyden önce insanca muamele görmek, emeklerinin karşılığını almak ve hak ettikleri itibarlarının iadesini istemektedirler” diyen Kırali, en büyük haksızlık ve adaletsizliklerin adliye çalışanlarına uygulandığını, keyfi işlemler ve uygulamalarla adliye çalışanlarının yok sayıldığını söyledi.
Adalet çalışanlarına adalet istediklerini kaydeden Kırali şöyle konuştu: “Adliye çalışanı adalet dağıtma hizmetini sunarken, kendisi için de adalet talep etmektedir. Emeğinin karşılığını ve onuru kırılmadan hizmet vermek, kendileri için ayrımcılık değil, herkes gibi eşit olmak istemektedirler. Diğer kamu personelleri gibi, 4483 sayılı yasanın içine alınmak, hakim ve savcıların iki dudağı arasından kurtulmak ve adalet teşkilatında var olan kast sisteminin kaldırılmasını istiyorlar. Daha da önemlisi hür iradeyle hizmet vermek istiyorlar. Sözün özü; herkese adalet dağıtılırken kendileri içinde adalet istiyorlar. Herkese adalet dağıttığını her platformda söyleyen Adalet Bakanlığı, her ne hikmetse kendi çalışanlarından bunu esirgemekte, çalışanlarının gelirlerini arttırıcı önlemler almak yerine elindekilerde tek tek alınmaktadır. Önce nöbet ücretleri kaldırıldı, sonra banka promosyonu darbesi yedi adalet çalışanı, daha sonra il merkez nüfusu 200 binin üzerinde olan illerde servis ücretleri vardı, bu ödenekler kaldırılıyor. Ocak 2013’ten itibaren fazla mesailerine uzandı hükümetin eli, onu da kesiyorlar. Anlaşılan zorla çalıştıracaklar. Anayasa ve yasalara rağmen fazla mesai yaptıracaklar, daha önceki yıllarda olduğu gibi sesini çıkartanlara sürgün yolunu gösterecekler köle misali çalıştırmaya devam edecekler. Çalışanların sesini duymayan onları görmezden gelerek adeta yok sayan hükümetin Adalet Bakanlığı da, kendi çalışanlarının sesini duymakta sağır ve dilsiz olmuştur. Yıllardır dile getirdiğimiz Yardımcı Hizmetler Sınıfında istihdam edilen personeli ve mübaşirleri genel idari hizmetler sınıfı kadrolarına almamaları gibi. Ülkemizdeki adalet işleyişini, ileri ülkeler seviyesine yükselteceğini her defasında dile getiren Bakanlık; özlük haklarını her fırsatta daha yaşanamaz hale getirdiği, kazanılmış haklarını gasp ettiği Adalet çalışanları olmadan bunu nasıl başaracak merak etmekteyiz.”
Hükümetin 2013 yılı bütçesinde de adalet çalışanlarının özlük haklarını iyileştirilmesi için hiçbir düzenlemeye yer vermediğine dikkat çeken Kırali, adalet çalışanlarının yine enflasyonun, yükselen fiyat artışlarının altında ezilmeye, yargı sürecini hızlandırmak adına önüne yığılmış binlerce dosyanın işi bitinceye kadar, bedava çalışmaya mahkum edildiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Adalet Bakanlığı, adalet çalışanlarının haklarını kendilerine teslim edinceye kadar bizler susmayacağız, meydanlarda olmaya devam edeceğiz, iş yavaşlatma gerekirse iş bırakma olmak üzere her türlü yasal ve demokratik hakkımızı kullanarak tepki koyma hususlarında kararlıkla yolumuza devam edecek, haklı taleplerimize duyarsız kalan yöneticilerden mutlak suretle hesap soracağız.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Serbest avukat, icra müdürlüğünün üstünde gibi çalışıyor, her türlü evrak ve belgeyi düzenleyebiliyor, oradaki memurlar da yapmaları gereken görevi ANGARİYE iş gibi görüyor.diğer birimler de kendilerini avukatlık bürosu görevlilerine teslim etmiş, ÇALIŞMADAN KAZANMA YOLLARINI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRENLER ZAMANLA HER ŞEYİNİ KAYBEDERLER.
İsminiz - 13.12.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,65

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8