Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
EĞİTİM-SEN: "MÜCADELEMİZ SÜRECEK"
Eğitim-Sen Akçakoca Temsilciliğinin Akçakoca Otel'de düzenlediği Dostluk ve Dayanışma Gecesinde Öğretmenler ve Tüm Kamu Emekçilerinin sorunları dile getirilirdi. Eğitim Sen Akçakoca Temsilciliğinin gecesine Belediye Başkanı Fikret Albayrak, eşi ve çok sayıda personeli, CHP Akçakoca yönetimi tüm kadrolarıyla, ADD Akçakoca Şube Başkanı ve üyeleri ile çok sayıda emekli öğretmen bizzat katılarak destek verdiler.
Gündem 2012.12.17 - 14:26:24


 

Başkan Albayrak , Eğitim ve Öğretim sisteminde yaşananları endişe ile takip ettiğini vurguladığı konuşmasında “Öğretmenlerimizin kendi sorunları başta olmak üzere eğitim sisteminin çağdaş bir yapıya kavuşturulması için tek çözüm örgütlü mücadele ile olur. Tüm engellemelere karşın mücadelenizi sürdürmelisiniz. Sizleri destekliyoruz“ dedi.

Müzik dinletisi eşliğinde yenen yemekte Akçakoca Eğitim Sen Baş Temsilcisi Ali Kulak yaptığı konuşmada, ülkenin geleceğini yetiştiren eğitim ve bilim emekçilerinin açlık ve yoksulluk çekmesinin utanç verici bir durum olduğunu vurgulayarak, ”Yaşadıkları sıkıntılara karşın eğitim emekçileri görevlerini en iyi şekilde yerine getirmekte toplumun tüm kesimlerince takdir edilmektedirler. Ancak siyasi iktidarlar ülkenin eğitim sorunlarının çözümüne yönelik önerilere ve eğitim emekçilerinin tüm taleplerine maalesef kulaklarını tıkamaktadırlar. Demokratik haklarını kullandıkları ve sendikal çalışmalara katıldıkları için her yıl çok sayıda öğretmen soruşturma geçirmekte, sürgün edilmekte ve baskı altında tutulmaktadır. Ülkenin dört bir yanında her türlü zorluğa ve baskıya rağmen görev yapan üyelerimizin insanca yaşayacakları ve nitelikli eğitim yapabilmelerinin mücadelesini tüm engellemelere rağmen sürdüreceğiz" dedi.

Önümüzdeki dönemlerde 4+4+4 sistemi başta olmak üzere, norm fazlası öğretmenlerin mağduriyetleri, eğitimin ticarileştirmesine ve performans değerlendirilme gibi tüm sorunlar için başta okullar olmak üzere demokratik tepkiler gösterileceğinin altını çizen Kulak, ”Ne yazık ki 12 Eylül döneminden kalan yasakçı ve özgürlükleri kısıtlayıcı çok sayıda düzenlemeler bugün AKP İktidarları döneminde daha da ağırlaştırılarak sendikal haklar ve demokrasi mücadelesi yürütenlerin önünde bir duvar gibi yükselmeyi sürdürmektedir. Eğitim Sen olarak bu sorunların çözülmesi dünyada ve ülkemizde barışın ve huzurun sağlanması için her kesin üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğine inanıyor, toplumun tüm kesimlerini hak, özgürlük ve geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.

Emekli Öğretmen Yusuf Ziya Sümer 60'lı yıllardan bu güne öğretmen ve eğitim sorunları ile ilgili tiyatral bir anlatımla yaptığı değerlendirme konuşmasında “Bir çok arkadaşımızın içeri alındığı tutuklandığı 12 Eylül dönemi dahil hiçbir dönemde bugün uygulanan haksızlık ve baskı yaşanmamıştır" dedi.

Emekli olan öğretmenler verilen anı plaketleri töreninin ardından geceye katılanlar müzik eşliğinde şarkılar türküler söyleyip halaylar çekerek eğlendiler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8