Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YILLARDIR BÖYLE KARLA KARŞILAŞMADIK
Başkan Bayram, Düzce hafta boyunca yıllardır karşılaşmadığı yoğunlukta kar yağışı altında kalınca Belediye’nin yolları açmakta güçlük yaşadığını bildirdi.
Gündem 2013.01.11 - 16:41:04

 


 

-          Belediye’nin 6 bin 300 hektarlık Düzce sınırı  içinde kapanan yolları açabilmek  için  800 kilometrelik yol ağında zorlu bir çalışma sergilediği bildiren Belediye Başkanı, kendisini eleştiren MHP İl Başkanı Danışmaz’ın  siyaset fukarası olduğunu söyledi.    

--------------------------------------------------------------------------

 

DÜZCE  Belediye Başkanı İsmail Bayram bir basın toplantısı düzenleyerek Düzce belediyesinin karla mücadele çalışmaları ile çeşitli konulardaki görüşlerini açıkladı.

Başkan Bayram, yoğun kar yağışının çalışma şartlarını zorlaştırdığını vurgulayarak  “Zorlu kış şartlarına karşı belediye olarak karla mücadele programını sürdürdük, 6 bin 300 hektarlık alan içinde 800 kilometrelik yol ağında karla mücadele çalışmaları yapıldı”  dedi.

 Çeşitli kuruluşlardan belediyeye katkı verildiğine de değinen Başkan Bayram bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Bize destek verenlere teşekkür ederiz. Bu duyarlı bir davranıştır. Gerektiğinde belediye olarak her türlü imkanı değerlendirmek için destek talep ederiz. Biz de belediye olarak sınırlarımız dışında da olsa destek taleplerini yerine getirdik’

 

800 KİLOMETRE AĞ ÜZERİNDE ÇALIŞILDI

 

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, genel basın toplantısının açılış bölümünde, belediyenin karla mücadele çalışmaları, bu çalışmalara karşın çeşitli çevreler tarafından getirilen eleştiriler ve bir süre önce başlatılan Suriye’ye yardım kampanyaları konularına değineceğini belirtti.

 Başkan Bayram basın toplantısına gazetecilerin ‘ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nü kutlaması ile başladı. Gazetecilerin Düzce gündeminde bulunduğuna dikkat çeken Başkan ‘ Hep birlikte çalışıyoruz’ dedi.

  Daha sonra da gündemi değerlendirmeye başlayan Başkan İsmail Bayram, belediyenin karla mücadelesinde ‘hareket planlarının’ her zaman hazır olduğunu belirterek 6300 hektarlık sınır içinde 800 kilometrelik yol ağında çalışma yapıldığına dikkat çekti.

 

DÜZCE’DE 60 KALICIDA 75 SANTİM

 

Bayram belediyenin karla mücadelesinde şu görüşlere yer verdi “ Düzce belediyesinin kış şartlarına karşın hareket planı bellidir. Tüm hazırlıklar da buna göre yapılır ve yapıldı. Uzun yıllardır bu dönem kadar yoğun kar yağışı olmamıştı. Düzce merkezde 60 kalıcı konutlarda 75 santime varan kar kalınlıkları oluştu. Bir anda kesintisiz bu yoğunlukta kar yağması elbette çalışma şartlarını zorlaştırdı.

 

ÖNCELİK OTOBÜS GÜZERGAHLARI

 

 Kar yağışının birinci gününde özellikle otobüs güzergahlarının açık tutulması üzerine yoğunlaşıldı, çalışmalar yapıldı. Ana yollar açık tutuldu. Sonrasında da ve kar yağışının ikinci gününde de ara sokaklara girildi. Üçüncü gün de bu çalışmalar 49 mahallenin tamamına yayıldı. Bu çalışmalar halen de devam ediyor.

 

33 HASTANIN ULAŞIMI SAĞLANDI

 

Yol açma, kar temizleme, kar taşıma gibi rutin çalışmaların yanı sıra 153 beyaz masa ve 112 acil telefonlardan gelen talepler de yerine getirildi. Bu esnada 33 hastanın ulaşımı sağlandı. Birinci ve ikinci organize sanayi bölgesi yolları ile bazı köy yollarının açılmasına destek verildi. Belediye sınırları içinde olmayan yollarda da çalışmalar yapıldı.

 

UYGUNSUZ PARKLAR ENGEL OLDU

 

Tüm bu yoğun tempo içinde, yollardaki uygunsuz parklar, ulaşıma müsait olmayan araçların yola çıkmaları, yolda kalan araçlar, hizmetlerin yerine getirilmesinde aksamalara neden oldu’ Birçok kuruluş ve işadamlarından karla mücadele için destek aldıklarını da ifade eden Başkan Bayram ‘ Karla mücadele için her türlü imkanı değerlendirdik.

 

İŞ MAKİNESİ İLE DESTEK OLDULAR

 

 Bu arada çeşitli kuruluş ve işadamlarından destek aldık. Ben bu vesile ile iş makinesi desteği veren Hızır Ekşi, Selahattin Turan, Özkan Çakar, Burhan Küçük başta olmak üzere işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Devlet Su İşleri Müdürü Beşir Özcan araç temini sağladı. Biz belediye olarak kamu kurumlarından, iş adamlarımızdan, firmalardan yardım talep ederiz’ dedi.  

 

BEN ŞOVMEN DEĞİLİM

 

Basın toplantısının diğer bölümünde karla mücadele için getirilen eleştirilere cevap veren Başkan İsmail Bayram, ‘ Biz işimizi yapıyoruz. Bir başkanın görevi de kar yağışının getirdiği olumsuz koşulların hayatın normal akışını fazla aksatmaması üzerinedir. Hizmetlerin görüntüsü için şov gerekmez. Ben bu anlayışta değilim. Ben de şovmen değilim. Şova yönelik görüntüler peşine düşmek mantıklı değildir. Ben olayın iş yönünü esas alırım’  dedi.

 

 “SİYASET FUKARALIĞI”  

 

 MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz’ın belediyenin karla mücadelesini eleştirdiğini belirten Başkan Bayram bu konuda da şunları söyledi “ Biz belediye olarak bir mücadelenin içindeyiz. Biz bir çaba içindeyken kar yağışı üzerinden siyaset yapmak siyaset fukaralığıdır. Bu tür eleştirileri yerinde bulmuyoruz. Biz Düzce ilindeki belediyeler siyaset ayırımı yapmadan hizmet getirilmesi için birlikte hareket ederiz. Talepler doğrultusunda tüm belediyeler birbirine yardımcı olur. Birçok eleştiri basın üzerinden yapılmaktadır.

 

Basının ve siyasetçilerin görevleri bellidir. Basının siyasi yönlendirmeleri olamayacağı gibi siyasetçiler de basın mensubu gibi hareket edemez. O zaman basın mensubu asil işini bırakıp siyasetçi olmak, siyasetçi de basın mensubu olmak durumda kalır. Basın hür iradesi ile kamuoyu bilgilendirmesini haberleri ve yorumları ile yapar. Gerçek işini layıkı ile yapanları her zaman tebrik eder, teşekkür ederiz”.

 

SURİYE’YE YARDIM YOLA ÇIKACAK

 

 Belediye Başkanı İsmail Bayram bir süre önce Düzce Belediyesi ve Düzce İnsani Yardımlaşma Derneği işbirliği ile ‘Düzce’den Suriye’ye Yardım Kampanyası’ konusunda da açıklamalarda bulundu. Kampanyaya katılım konusunda çok iyi noktada olduklarını vurgulayan Başkan Bayram ‘ Kısa süreli ve olumsuz kış şartlarına rağmen  2 bin 300 çuval un,  bin 200 adet battaniye ile 5-6 TIR dolusu malzeme toplandı. Yardımda bulunan iş adamlarımıza, hemşehrilerime, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Toplanan yardımlar pazartesi günü 14 Ocak tarihinde yola çıkarılacaktır’ dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
BEN AKP LI NE VEKIL NE BELEDIYE BU ISLERI CÖZER CEKI DÜZEN VERECEGINE INAN MIYORUM DÜZCE YE PILAN PROJE SIFIR YOL SOKAK LEVHA BISIKLET YOLU YAYA YOLU ORTASIN DA AGAC REKLAM PANOSU ELEKTIRK DIREGI OTOBÜS DURAGI BIR BAYAN COCUGUNLA ARABASINA KOYUPTA GEZEMIYOR BIRAKIN ENGELLILERI ARABANLA GELIP SEHIR ICIN DE PARK YOK DEVLET DAIRESINDE BELEDIYEDE DAHA BU GIBI BINALARA ARABAN LA GELEMIYORSUN NASIL PILAN PROJE BU HALKIN PARKI OLMALI BELEDIYE CALISANLARININ AYRI SAKATIN MALÜLÜN AYRI NE DÜZENI BU E BES YAN YOL KÖSTEBEK YUVASI O YOLLAR SAGLI SOLLU YAYAYA BISIKLETE ACILMALI BIR BAKSIN JANDARMANIN ORAYA KAC KISI ARABA ALTIN DA KALIYOR GECIT YOK KÖYLERE CIKIS YOK NE VALISI NE BASKANI OTABAN GIRIS CIKISLARI ON BES KM DÜZCEYLE ALAKASI YOK SEHIRDEN NEDEN GIRILIP CIKILMIYOR BU OTABANA BEYKÖY YOLUNDAN MESALA SANAYILERDE ORDA
cangox81 - 16.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,59

tabi canım belediye iş başında bizim sokakta hala 10 metre kar var..........
mağdur - 14.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,05

SİYASETE ALIŞKIN İNSANLARIN SİYASETTEKİ SEVİYELİLİKTEN RAHATSIZOLDUKLARI GÖRÜLÜYOR .NEKADAR ÇİRKİNLEŞİRSELER OKADAR ERİYORLAR
İNÇO - 14.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,14

Herkes dine kadar kar altında kaldı. evine sırılsıklam gitti. beldiye sınıfta kaldı.
gürkan g. - 12.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,90

SANKİ GEÇMİŞ BAŞKANLAR KAR ALTINDA KALMADI? ŞİMDİ BEDAVADEN SİYASET!!!. BUNLAR HAKKETEN SİYASET FUKARASI
DÜZCELİ - 12.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,60

düzce'ye yarım metre kar yağmış. belediye gece gündüz çalıştı. ben gördüm.bu doğla bir durum.
kasım k. - 12.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,93

Başkan karda daha ne yapabilir di ki?
akil - 12.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,76

belediye karda bence başarısız oldu
İsminiz - 12.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,65

BAŞKAN SANA SADECE BIRAK BU İŞLERİ DİYORUM BEDAVA ŞOV YAPIYORSUN KABUL ET BECEREMEDİN VE BECEREMİYORSUN BU İŞİ
FATİH AYDINLI - 12.01.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,64

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8