Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DEMİR YENİDEN KIZILAY'A BAŞKAN
Tek liste halinde gidilen KIZILAY Düzce Şubesi kongresinde mevcut Başkan Semih Kemal Demir tekrar başkan seçildi
Gündem 2013.02.23 - 20:41:48

 

Kızılay Düzce Şubesi Genel Kurulu geniş katılımla yapıldı. Genel kurulda konuşan Genel Başkan Ahmet Lütfü Akar, Türk Kızılayı olarak faaliyetlerinin devam etiğini belirterek, "Bugünlerde bizi en çok yoran Suriye sınırlarındaki misafirlerimizle ilgili husustur. Resmi olarak 180 bin Suriyeli sınırlarda 18 kampta devletimizin imkanları ile kalıyor. Kızılay da devletinin yanında yardımcı rol oynamaya devam ediyor. Biz nasıl yaşıyorsak, ne yiyorsak Suriye kamplarında kalanlar da onları yiyor. Biz nasıl ısınıyorsak onlar da öyle ısınıyor. Herkes el ele bir çalışma yürütmekte. Kamplarda kalan 180 bin kişinin dışında kalan 100 bin kişi var. Onlar da buralarda kalmak için kendi imkanları ile geldi. 2 yıl gibi bir sürede imkanlarını tüketip yardıma muhtaç hale geldiler. Türk Kızılayı olarak şubelerimiz vasıtasıyla bunlara da yardımlarımızı yapıyoruz. Geçtiğimz gün LCW Firması 163 parça giyeceği sınırda kalan insanlara dağıtılmak üzere bize teslim etti. Bu çok önemlidir. Boydak Holding Van depreminde bizim 2 bin konteynırımızı döşedi, şimdi de sınırda kalanlar için TIR'lar dolusu yatağı, yorganı Kızılay'a bağışladı. Onları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Türk milleti zor günlerde bir araya gelmesini, yardım etmesini bilen bir halktır. Bu da onu gösteriyor. Esas sorun Suriye içinde yaşayanlar. Elektrik, susuz, gıdasız aç kalan milyonlarca insan var. Zalimin zulmü altında inliyorlar. Türk Kızılayı yetkilileri, Suriye sınırında 5 adet sıfır noktasında operasyon başlattı. Suriyeli muhtaçlara buralardan yardım ulaştırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti 50 bin ton buğday bağışladı. Bundan 38 bin ton un elde ediliyor. Bunu Suriye sınırı içinden nakletmeye başladık. 6 bin 500 ton un Suriye içine kadar girdi. Halep, Şam'a kadar açlık çekenlere ulaştı. Bunların yanı sıra insani yardım malzemelerini dağıtıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Kızılayı onların yanında ve yaşanan drama seyirci kalmıyor; orada acı çeken insanların yanı başında" dedi.

Genel Başkan Akar, kan vermenin büyük bir sevap olduğunu belirterek, "Türk Kızılayı 2012 yılında 1 milyon 467 bin kan topladı. Bir hastaya 4 ünite kan kullandığı hesabıyla Türk Kızılayı kanları ile 680 bin hasta şifa buldu. Bunun karşılığında 4 milyona yakın insan Kızılay'a, 'Allah razı olsun' dedi. Kızılay artık kan anonsu yaptırmıyor. Bu dua ile dünyanın bir numaralı iyilik örgütü hale geldi" diye konuştu.

Akar Kızılay'ın bütün dünyanın birinci merhamet örgütü olarak dünyanın her yerinde olduğunu belirterek, "Kızılay gelsin, diyen varsa onun yanında olacağız" şeklinde konuştu.

Ramazan ayında Kızılay Kart uygulamasını Türkiye'de de başlatacaklarını bildiren Akar, "Kızılay kartımız var, inşallah Ramazan'dan sonra ve sonrasında Türkiye genelinde kullanıma sokacağız. İnsan onurunu koruyacak bir kart. Fakire yardım gitmesini sağlayacak kart. Bunu Suriye sınırında kullanıyoruz" dedi.

Gazze'de 160 bin zeytin fidanı dikildiğini işaret eden Akar, "İsrail tarafından Gazze'deki zeytinlikler tahrip edildi. Biz Türk Kızılayı olarak bu hunharca eylemi protesto etmek için ve orada yaşayan insanların ticari gelir kaynağı olan ihtiyacı karşılamak için oraya 160 bin zeytin fidanı diktik. Bunun yanı sıra Somali'de yardımlarımız sürüyor. Burada şehir mobilyaları üreten bir fabrika kuruyoruz" dedi.

Kongrede konuşan Vali Adnan Yılmaz, 144 yıllık bir çınar olan Türk Kızılayı'nın dünyadaki yardım kuruluşlarının en saygınlarından biri olduğunu ve ilk sırada bulunduğunu belirterek, "Kızılay dünya çapında eserler oluşturmaktadır. Mağdurların ve yoksulların umududur. Nadide bir kurumdur. 78 ülkede destenler yazmaktadır. Görevi 24 saat devam etmektedir. Kızılay için gece yoktur. Onlar için güneş hiç batmıyor. Dünyanın her yerinde barış elçisidir. Hiç kimsenin giremediği her yerde tutunuyor, tutunmaya devam ediyor. Şimdi tam zamanı. Düzce'de ilkokul ortaokulları prefabrikten kurtuluyoruz. Şehrin içinde Avni Akyol yurdunda 6 kişi bir odada kalıyor. Banyosu, lavabosu, tuvaleti yok. Tam zamanı, Kızılay Genel Başkanımız Kemal Demir'in adını yaşatacak 400 kişilik bir yurdu Kızılay'dan talep ediyoruz. Eserlerinize eser katacaksınız" dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8