Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BU SÜREYİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİ
Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Eyüp Çakır Teşvik Yasası kapsamında verilecek 4 yıllık ek sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Çakır bu süre zarfında yatırımlar konusunda seçici davranılmasının Düzce'ye büyük katkı sağlayacağını, Düzce'nin 4 yıl sonra ağlama hakkının olmayacağını savundu.
Gündem 2013.02.23 - 20:46:18

 

Ek sürenin beyin göçü ile desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Çakır teşvik bitiminde sanayici Düzce'den gider endişesi taşımak istemediklerinin altını çizerek "Teşvik Yasasının süresinin uzaması çok büyük önem arz ediyor. Süre uzatımı resmiyete dökülmese de Başbakanımızın ağzından çıktığı için bu işi bitmiş olarak düşünüyoruz. 5084'ün 4 yıl daha uzaması bölgemizdeki sanayi istihdamında 4 yıl daha bir sıkıntının yaşanmayacağını gösteriyor. Bu 4 yıl kalıcı yatırımlar ve beyin göçü ile desteklenmeli, planlanan sanayi alanları bir an önce faaliyete sokulmalı ki her teşvik bitiminde sanayici Düzce'den gidecek endişesine kapılmayalım. İstihdam sıkıntısı yaşayacağız diye düşünmeyelim" dedi.

Düzce'nin sınırlı sanayi alanına sahip olduğunu hatırlatan Çakır şöyle konuştu:

"Bu yasanın Düzce'ye katkısını kimse küçümseyemez. Biz kalıcı olacak sanayiciyi burada istiyoruz. Tabiri caizse amele değil, beyin göçü getirecek insanların burada yer almasını istiyoruz. Çünkü Seçici olabilme hakkına sahibiz. Sanayi alanlarımız dar. Bunları çok iyi değerlendirmemiz gerekir."

Düzce'nin 4 yıl sonra ağlama hakkının olmayacağına dikkat çeken Çakır şunları söyledi: "Düzce'nin önünün çok açık olduğuna inanıyorum.Bundan sonra hayıflanmak yerine geleceğe bakmak daha hayırlı olacaktır. 4 yıl sonra artık Düzce olarak ağlama şansımız yok. Yatırıma bağlı olan teşvikin bitmesine de 6.5 yıl kaldı. Bu süreleri çok iyi değerlendirmeliyiz.

İlimiz küçük. Alacağımız karar çok net. En az 10 bin istihdama daha ihtiyaç var. Ayrıca istihdamı sadece sanayi olarak düşünmemeliyiz. Tarım, turizm gibi alanlarda da istihdam ortamı yaratılmalı."

Geçmişten ders alması gerektiğini belirten Çakır, özellikle çarpık sanayileşmenin önlenmesini istediklerini vurgulayarak "Düzce geçtiğimiz dönemlerde doğru kararlar verememenin, doğru tercihlerde bulunmamanın, hazır olamamanın acısını çok çekti. Geçmişten ders almalıyız. Özellikle çarpık sanayileşmenin önlenmesi gerektiğine inanıyor ve bu nedenle her platformda planlı sanayi alanlarının bir an önce hayata geçmesi gerektiğini savunuyoruz" şeklinde açıklama yaptı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8