Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
307 PROJE ARASINA GİRDİ DESTEĞİ KAPTI
Robot icadı ile iki defa Türkiye 2.’si olan, üniversiteli öğrencimiz Köksal Gündoğdu, şimdi de “iş fikri” ile Tekno Girişim Sermayesinden hibe desteği kazandı.
Eğitim 2013.03.13 - 15:51:05

 

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde okuyan  Köksal Gündoğdu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bir iş fikri olan genç girişimcilerin desteklenmesine yönelik oluşturulan Tekno Girişim Sermayesi Desteği programına yapılan binlerce başvuru arasından, 307 proje arasına girerek destek almaya hak kazandı.

İş fikri desteklenmesi uygun bulunan girişimci, firmasını kurmasını müteakip bir defaya mahsus olmak üzere, en fazla 100 bin TL teminatsız hibe destek ile bir yıl süre boyunca desteklenmekte.

Başarılı mühendis adayımız Gündoğdu, daha önce 3. Uludağ Robot Günlerinde Türkiye 2. si ve 15. Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası Bilim ve Bahar Şenliğinde Serbest Robot Kategori 2.si olmuştu.

Gündoğdu, Düzce Postası’nın 2012 Yılının Kişisi anketine de aday seçilmiş ve dereceye girmişti. 

 Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencisi Köksal Gündoğdu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bir iş fikri olan genç girişimcilerin desteklenmesine yönelik oluşturulan Tekno Girişim Sermayesi Desteği programına yapılan binlerce başvuru arasından, 307 proje arasına girerek destek almaya hak kazandı.

Köksal Gündoğdu, daha önce 3. Uludağ Robot Günlerinde Türkiye 2. si ve 15. Süleyman Demirel Üniversitesi Uluslararası Bilim ve Bahar Şenliğinde Serbest Robot Kategori 2. Olarak başarılarıyla ismini duyurmaya devam ediyor.

Bakanlık tarafından 2013 yılı Tekno Girişim Sermayesi Desteği Programı değerlendirme komisyonu toplantısı sonucunda desteklenmeye değer bulunan girişimciler açıklandı. Mühendislik Fakültesi’nde okuyan ve proje başvurusunda bulunan Köksal Gündoğdu’nun projesi desteklenerek hibe fondan yararlanma imkanına sahip oldu.

Gündoğdu, bu süreçte kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Tekno Girişim Sermayesi Desteği için yeni ve yenilikçi bir iş fikri bulunan, örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından 1 yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış kişiler başvurabilmektedir. İş fikri desteklenmesi uygun bulunan girişimci, firmasını kurmasını müteakip bir defaya mahsus olmak üzere, en fazla 100 bin TL teminatsız hibe destek ile bir yıl süre boyunca desteklenmekte.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Bu proje sanırım insansız tank gibi bir şey. Bunu sanırım bir iki yıl öncesi terörle ilgili bir habere "MAYIN ÖN TARAMA TANKI" diye bir yorum yazmıştım. Tam olarak hatırlamıyorum ama TÜBİTAK' a göndermiştim. Arşivim de bulunmakta proje. TÜBİTAK cevap vermeyince ilgilenmedim. Zaten o zamanlar böyle girişimlere ödül veren kimsecikler de yoktu. Öğrenciyi tebrik ediyorum. Not: Yazarı Düzceli olan PİSKORONİ romanından alıntıdır.
ü/niversiteli - 13.03.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8