Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER GÜNLERİ
TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen, 'Girişimcilik ve Kariyer Günleri'nde basınla iş dünyası gündeme geldi.
Gündem 2013.03.28 - 17:52:29

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleşen, “Liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri” projesinin altıncısı Düzce Ticaret Meslek Lisesinde gerçekleştirildi.

Panele konuşmacı olarak Gazeteci Asu Beşer Karpuz, Orent Orman ürünleri Makina Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nden Melek ve Mustafa Çağatay katıldı.

TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin Karslıoğlu ise liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri panel programlarındaki amaçlarının, örnek, rol model, başarılı iş insanlarını öğrencilerle bir araya getirip liseli gençlere girişimciliği anlatarak, kariyer planlaması yapmakta oldukları bu önemli lise döneminde kariyer planlamalarına yardımcı olmak olduğunu belirtti.

Panelin konuğu Gazeteci Asu Beşer Karpuz, mesleki kariyeri ve çalışma hayatı ile ilgili konuşma yaptı. Gazetecilik ve önemini anlatan Asu Beşer Karpuz, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Gazeteciliğin çeşitli avantajlarına değinen Beşer “Medya, kamuoyu oluşturma işlevi ile toplumsal ve sosyal gelişmelerde de etkin rol oynar. 3 devlet gücü yanında yani Yasama, Yürütme ve Yargıdan sonra basın 4. kuvvettir. 4. Kuvvet Destekleyici devlet gücüdür. Gazetecinin asıl görevi bilgilendirme olduğu için gazeteci, tarafsız, bilgili, araştırmacı ve dürüst olmalı, saygın kalmalıdır” dedi.

Mesleki bilginin yanında meslek etiğinin de önemine dikkat çeken Asu Beşer Karpuz ”Basın ahlakının olduğu yerde basın özgürlüğü de vardır” diye konuştu.

Orent Orman ürünleri Makina Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nden Melek ve Mustafa Çağatay, yaşadıkları bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Melek Çağatay babasının girişimciliğinden örnekler verdi. 55 yıllık geçmişlerinde dürüstlüğün, emeğinin sevginin önemine vurgu yaparak “Var olana sahip çıkmak çok önemlidir” dedi.

Mustafa Çağatay ise Türkiye ve yurt dışındaki çalışmalarından mesleki kariyerinden örnekler verdi. Analitik düşünce, bilgi ve ekip kültürünün önemini vurgulayan Mustafa Çağatay, Strateji oluşturmanın ve azmin girişimcilikteki rolünü anlattı.

Panelistler konuşmalarının sonunda öğrencilerinin sorularını yanıtladı. Soru cevap bölümü ile renklenen panelin sonunda Yasemin Karslıoğlu tarafından panelistlere tablo ve çiçek takdim edilerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8