Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BAŞKAN BAYRAM ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Üniversitesi öğrencileri ile düzenlenen söyleşide bir araya geldi. Söyleşide Başkan Bayram, “Siyasetçilere güveniyor musunuz?” diye sorunca, öğrenciler “Siyasetçilere güvenmiyoruz” dediler.
Eğitim 2013.04.25 - 18:05:39


Düzce Belediyesi tarafından “Başkan Üniversiteli Gençlerle Buluşuyor” adı altında bir etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Üniversitesi Konferans Salonu’nda, öğrencilerle bir araya geldi. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram ve öğrencilerin katıldığı söyleşi oldukça samimi bir havada geçti.
Başkan Bayram, konuşmasının başında, sosyal paylaşım sitesinde ki resmi hesabı üzerinden Düzce Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geleceğini duyurduğunda, bu eklentiye gelen yorumlardan örnek verdi. Özellikle bir kişinin yaptığı yorumda “Ön koltuklara şortlu erkekler oturmuşsa salondan çıkmanızı tavsiye ederim” yazması, Başkan Bayram’ın tepkisine neden olarak, “Aranızda böyle arkadaşlar mı var? Ya da insanlar sizleri bu şekilde mi tanıyor? Bunlara gerçeği göstermek gerekiyor” dedi.
Ardından konuşmasına devam eden Başkan Bayram, “Bulunduğumuz konum itibarı ile ne kadar zor bir görev üstlendiğimizin farkındayız. Ben üniversite çağındayken, böyle toplantılar yoktu. Olsaydı gidermiydim onu da bilmiyorum. Benimde ideallerim vardı. Üniversite öğrencisiyken elbette yaptığım işin ne kadar önemli olduğunun farkındaydım. Bu çağlar aslında en güzel çağlarımız. Hem sosyal hem işsel olarak en verimli dönemimiz. Bu dönemi kesinlikle isyan ve çile dönemine dönüştürmememiz lazım. Şu anda bile okumadığı bölümden memnun olan varsa, karar değiştirip başka bir bölüme gidebilir. Ben bunların örneklerini yaşadım” dedi.
Başkan Bayram, daha sonra öğrencilere “Siyasetçilere güveniyor musunuz?” sorusunu sordu. Sorunun ardından salonu dolduran yüzlerce öğrenci arasından bir öğrenci el kaldırarak siyasetçilere güvendiğini ifade etti. Diğer öğrenciler ise siyasetçilere neden güvenmediklerini “Siyasetçiler hep çıkar hesapları peşinde koşan insanlar. Genel olarak samimi bulmuyoruz. Sadece seçim zamanları yüz ve ses olarak tanıyoruz. Daha sonra kendilerinden haber alamıyoruz. İstedikleri olmadan önce oldukça samimiler. İstedikleri olduktan sonra önlerine çekilen duvardan aşmak mümkün olmuyor. Ülkemizde halen oylar partilere göre veriliyor. Kişilere göre oy verilmiyor. Bu yüzden seçimlere güvenmiyoruz. Siyasetçilere nasıl güvenelim?. Yapamayacakları sözleri veriyorlar. İmkanlar dahilinde söz vermedikleri için görev sürelerinin sonunda güvenilirliklerini kaybediyorlar” sözleri ile diyerek dile getirdiler.
Öğrencilerin cevaplarının ardından tekrar söz alan Başkan Bayram ise, “Bende siyasetçilere güvenmediğim için siyasete atıldım. Fakat gençliğin verdiği enerjiden olsa gerek her şeye muhalefet yapasımız geliyor. Acaba bu aşamada ailelerin siyasetçilere güven konusunda çocukları üzerinde etkisi nedir? Bunu merak ettiniz mi? Çünkü gençlerin oy kullanma oranları oldukça düşük. Bunu analiz etmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından söyleşi, soru ve cevap kısmı ile devam etti. Söyleşi sonunda öğrencilere küçük hediyeler takdim edildi.
 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8