Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
EROĞLU:“ESED ZULÜMDE BABASINI GEÇTİ. BU ZALİMİN GİTMESİ GEREKİYOR”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Esad’in zulümde babasını geçtiğini belirterek, "Bu zalimin gitmesi gerekiyor" dedi.
Gündem 2013.08.30 - 15:24:59

Düzce Valiliği önünde yapılan resmi karşılama töreninde; Düzce Valisi Ali İhsan Su, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları ile Düzce il protokolü ve sivil toplum kuruluşu başkanları hazır bulundu.

Karşılamanın ardından valilik makamına geçen Eroğlu’na Vali Ali İhsan Su tarafından Düzce ile ilgili kısa bir brifing verildi. Vali Su’nun açıklamalarının ardından basın mensuplarına Düzce ziyareti ile ilgili bilgiler veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, koltuğunun altında getirdiği Düzce dosyasını müjdeli haberlerle açtı.


Bakan Eroğlu Düzce ile ilgili 13 yeni proje olduğunu belirterek, “DSİ’ye ait toplam yatırım maliyeti 34 milyon 522 bin 104 lira olan 6 adet proje bulunuyor. Bu projelerden bir tanesi Akçakoca Barajı yapımı, 5 adet dere ıslahı. Merkez ilçeye yılda 5,5 milyon küp su sağlayacak tesis yapım işi ve merkez ve ilçelerde taşkınların korunması için projeler başlatılacaktır. Orman Genel Müdürlüğümüz ise 2013 yılı içerisinde 3 bin 180 dekar alanda ağaçlandırma, rehabilitasyon ve toprak muhafaza çalışması yapacak ve 300 bin adet fidan dikecek. 2013 yılı içerisinde Düzce’de 1,5 milyon fidan üretilecek. 2013 yılı içerisinde Akçakoca’ya bir adet bal ormanı yapılacak. Ceviz eylem planı çerçevesinde 300 dekar alana ceviz fidanı dikilecek. Badem eylem planı çerçevesinde 80 dekar alanda badem fidanı dikilecek. 2013 yılında orman köylülerine 673 bin lira kredi verilecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise 2013 yılı içerisinde Yığılca ve Gölyaka’ya 2 adet otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kuracaktır” dedi.


Bakan Eroğlu, Düzce’nin hükümet kanadında önemli bir il olduğunu ifade ederek, “Düzce için kapılarımız ve kesinin ağzını sonuna kadar açtık. Depremden çıkmış ve toparlamasını tamamlayan Düzce’nin bundan sonra atağa kalkması lazım. Bizim de hükümet olarak Düzce’ye verdiğimiz değerin herkes farkındadır. Ek yatırım programına alacaklarımız var. Gölet ve sulama tesisleri yapmak için ön hazırlık ve incelemeler yapacağız. Bu yüzden Düzce’nin kalkınması ve ileri gitmesi için elimizden geleni yapacağız. Düzce’nin emrindeyiz” ifadelerini kullandı.


Ayrıca Bakan Eroğlu 2013 yılı içinde Orman Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Düzce yatırımları hakkında bilgi verdi. Erozyonla mücadelenden ağaçlandırma seferberliğine kadar bir dizi eylem planı hakkında bilgi veren Eroğlu, DSİ Genel Müdürlüğü’nün yaklaşık 30 trilyonu bulan Düzce yatırımlarını anlattı.

“ESAD’IN GİTMESİNİ İSTİYORUM”
Bakan Eroğlu Suriye’de yaşanan olaylara da değinerek, “Hükümetimiz Suriye’de yaşanan olayları değerlendiriyor. Kimyasal silahlar kullanılarak masum çocukların öldürülmesi herkesin vicdanını yaraladı. Bende sadece Esed’in artık gitmesini istiyorum. Ben bu kadar zalim insan görmedim. Zulümde babasını geçti. Böyle şey olmaz. Suriye’de yaşayanlar bizim tarihten gelen kardeşlerimiz. Buradaki durumdan üzüntü duyuyoruz. Bu zalimin gitmesini istiyoruz. Türkiye de bunu değerlendiriyor” dedi.


Konuşmanın ardından Düzce Valisi Ali İhsan Su, Bakan Eroğlu’na ebru tablosu hediye etti. Bakan Eroğlu da Vali Su’ya görevinde başarılar dileyerek plaket hediye etti.

 

Bakan Eroğlu, valilik ziyaretinin ardından Düzce Belediyesi’ni ziyaret etti. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram'ın Düzce’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği Bakan Eroğlu, Bayram’a teşekkür ederek, “Düzce’de güzel çalışmalar yapıldı” dedi. Başkan İsmail Bayram, Bakan Eroğlu’na el yapımı bıçak hediye etti.


Belediye ziyaretinin ardından Bakan Veysel Eroğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır’ı ziyaret etti. Çakır, burada Bakan Eroğlu'na Türk bayrağı motifli bir kravat hediye ederek, “Zafer Bayramı'nı kutlayacağız. İnşallah törende bu kravatı takarsınız” dedi. Bakan Eroğlu, hediyeyi alarak takacağının sözünü verdi.


Bakan ardından AK Parti İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek partililere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını söyledi ve AK Parti iktidarı döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, “Başbakanımızın nasıl bize selamını getirdiniz, biz de buradan kendisine bir söz veriyoruz. Düzce’nin 11 belediyesi var. Bu 11 belediyeye AK Belediye yapacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.


Bakan Veysel Eroğlu, ardından Akçakoca Merkez Camii karşısında kurulan platformda Akçakoca Sarıyayla İçme Suyu Barajı ile Düzce’de devam eden 4 projenin temel atma törenine geçti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8