Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ORYANTASYON EĞİTİMİ TAMAMLANDI
Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu'nda düzenlenen “Veli Oryantasyon Programı” sertifika töreni ile sona erdi.
Eğitim 2013.09.14 - 14:22:56
 
İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda birinci sınıf öğrencilerine “Okula Uyum” eğitimi verilirken, velilere de okul idaresi tarafından hazırlanan “Veli Oryantasyon Programı” adı altında eğitim verildi.
9-13 Eylül tarihlerini kapsayan 5 günlük eğitimi başarıyla tamamlayan veliler için düzenlenen sertifika töreninde heyecanlı ve güzel anlar yaşadı.
Törende konuşan Düzce İl Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Erdoğmuş, başarı dileklerini ileterek “Yavrularımız sizin olduğu kadar gelecek nesiller adına bizim için de önemliler. Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 1.sınıf öğrenci ve velilerine uyum kursları verildi. Sizlere yavrularınızın bundan sonraki yaşamında başarılar dilerim” dedi.
İsmetpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Arif Önemli ise, oryantasyon eğitiminin veli ve öğrenciler açısından mükemmel olduğunu vurgulayarak, “Düzce’deki eğitim kalitesinin arttırılması ve veliyi de okula çekmek için önemli bir fırsat oldu. Onlar da çocuklarıyla aynı anda derse girip, aynı anda teneffüs yaptılar. Kurslara yüzde 80 katılım oldu. Yüzde 100’ün sağlanması çok zor. Çünkü merkezde memur ağırlıklı olduğu için zor oluyor. Tecrübeleri de paylaştık, çok iyi oldu. Velilerimize eğitimle ilgili bir anket düzenledik. Pazartesi günü değerlendirilmesi yapılır. Veli memnuniyeti de ortaya çıkar” dedi.
Okul öğretmenleri Gülhan Yavuz, Hüseyin İşleyen, Meral Yılmaz Kaya, Elif Şimşek, Necmi Öztekin ile güvenlik personeli Fazilet Saydam tarafından bilgilendirilen veliler eğitimden memnun kaldıklarını belirttiler.
Eğitim çok başarılı geçtiğini ve çok şey öğrendiklerini ifade eden veliler, görüşlerini de paylaştılar. 
Sibel Ekizoğlu isimli veli, “İlk çocuğum, hem sevinçliyiz hem tedirginiz ama mutluyuz. Okula alışabildi. Geçen senelerde kreş deneyimi olduğu için zorluk çekmedik. Ama şimdi daha farklı, ders çalışmaya başlayacak. Okul müdürümüze çok teşekkür ederiz. Bu durum çok iyi oldu, güzeldi. Bizim karşılaşabileceğimiz konular olarak falan iyi bir kurs oldu” dedi.
Nuray Yiğit ise, “Çok güzel oldu. Düzce’de yapılan en güzel şeylerden biri oldu. Veliler ve çocuklar için çok iyiydi” ifadelerini kullandı.
Pınar Mert isimli bir diğer veli ise, “Çok güzel geçti. İyi ve başarılı eğitim oldu. Bilmediğimiz birçok şeyi öğrendik. Hatta uygulamaya başladık. Okula alışması kolay oldu” dedi.
Konuşmaların ardından eğitimi başarı ile tamamlayan 70 veliye ayrıca eğitimle ilgili çalışmalarından ötürü İsmetpaşa Okulu Aile Birliği Başkanları Fahriye Topçu ve Zuhal Küçük’e de sertifikaları verildi.
5 gün süren Veli Oryantasyon Programı eğitiminde okulun ve çevrenin tanıtımı, okul fobisi, müfredatın uygulanmasında velilerin rolü, uyum ve davranış bozuklukları, çalışma ortamının hazırlanması ve ders çalışma teknikleri, aile ilişkilerinin çocuğa yansıması, ilk yardım, sağlık, öz bakım, hijyen, öğrenci gelişim özelliklerine ilişkin bilgiler verildi.
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8