Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ŞERİFOĞLU PAKİSTAN’DAKİ REKTÖRLER FORUMU’NA KATILDI
Pakistan Yükseköğretim Kurulu’nun (HEC) önderliğinde İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üye ülkelerinden üniversitelerin rektörleri ve yükseköğretim kurumlarının başkanlarının katılımı ile 23- 24 Eylül tarihleri arasında İslamabad’da gerçekleştirilen Rektörler Forumu’na Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerfioğlu da katıldı.
Eğitim 2013.10.01 - 16:17:00

 

İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) üye ülke üniversite rektörleri ve yükseköğretim kurum başkanlarının davet edildiği konferansta üye ülkeleri arasındaki akademik bağları geliştirmek, ortak araştırma fonları oluşturmak, öğrenci değişimi ve çeşitli burs imkânları sunma gibi konular detaylı olarak ele alındı.

DÜ Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerfioğlu genel oturumda söz alarak, Türkiye’deki Mevlana Değişim Programı gibi bir değişim programının tüm dünya ülkelerine açık olarak uygulanmasını önerdi. Mevlana’nın “Gel, kim olursan ol gel” çağrısına ve İslam’ın insana insan olduğu için önem veren yaklaşımına değinerek bu öneriyi sunan Şerifoğlu’na çok sayıda destek geldi.

 

BAŞKAN SEÇİLDİ

 

Rektör Şerifoğlu, forumda İslam dünyası ülkelerinde kadın liderliği konusunda çalışmalar yürütmek üzere başkan seçildi. Pakistan’lı ve İran’lı kadın rektörlerle ilk toplantısını konferansın hemen ardından yapan Rektör Şerifoğlu, bir sonraki konferansta yıl boyu yapılacak çalışmaların sonuçlarının sunulacağını da belirtti.

Konferans kapsamında Pakistan Cumhurbaşkanı’nın verdiği akşam yemeği davetine ve Pakistan Eğitim Bakanı’nın bazı Türk akademisyenlere verdiği öğle yemeği davetine de katılan Rektör Şerifoğlu, görüş alışverişinde bulundu.

Öte yandan çok sayıda üniversiteyle de ikili işbirliği anlaşması imzalandı. COMSATS Üniversitesine ziyarette bulunarak bilgiler alan Şerifoğlu, davet üzerine bir televizyon çekimine de katılarak Düzce Üniversitesi’nin çeşitli projeleri hakkında bilgi verdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8