Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
PAKET DEVLET VE MİLLETİN KAYNAŞMASINI HIZLANDIRACAK
Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, açıklanan demokratikleşme paketinin olumlu ve gerekli adımları içerdiğini söyledi.
Eğitim 2013.10.02 - 15:49:04

Kılıç, özgürlüklerin önünü tıkayan, antidemokratik ve darbe kalıntısı yasakların ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan, hedefler içeren paketin devlet ile milletin kaynaşmasını hızlandıracağını, demokratik devlet, özgür birey yolunu da kısaltacağını söyledi.

 

MEMUR-SEN’İN MÜCADELESİ VARDI

 Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, paketin kamu görevlileriyle ilgili boyutunun da yıllardır beklenen ve istenen hususları kapsadığını dile getirdi.  Kılıç, bu çerçevede, Memur-Sen’in yıllardır kararlı bir şekilde mücadele ettiği, talep ettiği ve eylemlilik süreci geliştirdiği, son olarak da sivil itaatsizlik eylemiyle yasağa fiilen son verdiği, kamuda başörtüsüne özgürlük konusunun pakette yer almasının Memur-Sen’inin başarısı olarak kabul edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

EKSİKLERİ DEĞİL DAHA FAZLASINI KONUŞMALIYIZ

 

Paketin, biri mevcut yasakları sona erdirmek diğeri talep edilen özgürlükleri hayata geçirmek şeklinde iki ana çerçevesinin olduğunu ifade eden Kılıç, hala kurtulmamız gereken yasakların ve kavuşmamız gerekene özgürlüklerin bulunduğuna da vurgu yaptı.

Paketin, eksik yönlerini öne çıkarmak yerine daha fazlasını isteyerek demokratikleşme iradesine katkı sunmanın önemli olduğunu vurgulayan Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, “Sayın başbakanın açıkladığı paketle; artık 30 yılı aşkın bir süredir başörtüsü üzerinden hakları gasp edilen, ötekileştirilen, yok sayılan bu ülkenin kadınları çalışma hayatında daha fazla yer alacaklar.   Kadın, kadın eşitliği sağlanacak ve başörtüsüyle görev yapan kadınlar,  kamuda yeni kariyer hedefleri geliştirecek. Türkiye’nin ufkunu değiştirecek bir yarışa girecekler. Kılık kıyafet yönetmeliği değiştiğinde ve başörtüsüne özgürlük hukuken teminat altına alındığında, Türkiye sadece 82 model militarist bir yönetmelikten kurtulmuş olmayacak. Çok daha önemlisi özgürlükçü, insan haklarına ve insan onuruna daha fazla önem veren yeni ve yıkılmaz bir demokratik iradeyi de hayata geçirmiş olacak." dedi.

 

ANDIMIZIN KALDIRILMASI UMUT VERİCİ

 

Memur-Sen Düzce İl Temsilcisi Orhan Kılıç, paketin özellikle geleceğin Türkiye’si adına umutları artıran başlıklarından birisinin okullardaki andımız uygulamasının kaldırılması olduğuna dikkat çekerek , “Memur-Sen olarak, ilkokulda çocuklarımıza her sabah okutulan andımızın kaldırılması gerektiğini ifade etmiş ve bunun hem pedagojik hem de demokratik gerekçelerini sürekli dile getirmiştik. Bu ülkenin çocuklarını olduğu gibi kabul etmeyen, kimliklerini kendi zihinlerinde tartışılır haline getiren bu rütielin toplumun birleşmesine değil ayrışmasına neden olduğunu da defalarca belirttik. Daha da ötesi çocukların her sabah okumak zorunda bırakıldığı andın içeriğini ayrıştırma ve ötekileştirme gibi manifestosu olduğunu da söyleyerek, andımızın kaldırılmasının ülkemizin her hangi bir etnik grubuna zarar vermek ya da yarar sağlamak sonucunu içermediğini, aksine and içindeki kavramların ne anlama geldiğini dahi bilmeden söylemek zorunda bırakılan çocuklarımızın özgürlüklerine saygı duyma ve onları özgürlükle tanıştırma sonucunu içerdiğini.” ifade etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
ANT.KONUSUNU İÇİNE SİNDİREMEYEN FIRAT TOPDEMİR RUMUZUNA, YAŞINI BİLEMEM AMA SEN SAPLA SAMANI ,DİNLE BİR MEMLEKETİN KURTULUŞ GÜNLERİNİ ,İŞİNE GELDİĞİ GİBİ KARIŞTIRDIĞINI SANAN BELKİ KENDİNİN OKUMUŞ OLDUĞUNU ,AMA OKUMANIN BU GÜZEL VATANI HİÇ OKUMADAN KURTARMA YAŞATMA VE SENİN GİBİ BENİM GİBİ BU VATANIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAMAYANLARIN,VAH HALİNEKİ ,TÜM DEĞERLER KAYBOLMAKTALAR .VATANINI KORUYAMAYAN,ONU KORUMAK İÇİN MÜCADELE EDENLERİ HİÇ DEĞİLSE BAŞ TACI VEFAKAR CEFAKAR OLARAK ANMALIDIR ,BU KİŞİLER SENİN AİLENDEN DE OLABİLİRLER ,AMA ANT,KELİMESİ BİRİLERİ GİBİ SENİDE ÇOK RAHATSIZ EDİYORSA ,Kİİİ,OLABİLİR,ZATEN OLDUĞU APAÇIK MEYDANDA ,BİRGÜN SENİNDE ANT,DA İHTİYACIN DOĞARSA ŞAŞIRMAYASIN ,AMA SEN GÖRMEZSEN ÇOCUKLARIN SENİ ANABİLİRLER.
BİR OKUR - 05.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,77

SAYIN,ORHAN BEY,İŞTE BEĞENMEDİĞİN ATATÜRK İLKELERİ SAYESİNDE O,BEĞENMEDİĞİN,ANT SAYESİNDE,ÖĞRETMEN OLDUN ,BAŞKAN OLDUN ..YAZIK OKUMUŞUN AMA ,.. ÖĞRETMEN OLMUŞUN AMMAAAAA,İNKARCI OLMUŞUN ,,YAKINDA İSTİKLAL MARŞINIDA KALDIRTMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPMAKTA OLDUĞUNUZU TAHMİN ETMEK ÇOK ZOR DEĞİL ÇÜNKİ VATAN KURTARICILARI ,ŞİMDİ YOKLAR,BİRGÜN SİZDE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ,DEĞERLİ GÖREVİNİZDEN İNSANLARIN ELİNİN TERSİYLE YOK EDİLİRSENİZ ,ÇOK ÜZÜLÜRSÜNÜZ ,HİÇ DEĞİLSE AHDE VEFAYI UNUTMAYIN SAYIN ORHAN KILIÇ BEY
VEFASIZLARA - 05.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,63

ZATEN ANT OKUMA SİSTEMATİK BEYİN YIKAMA HAREKETİDİR.SÖZLER İNCELENDİĞİNDE DİNİ AÇIDAN BİLE SAKINCALI SÖZLER BULUNMAKTADIR.BİZ( EY BUGÜNÜMÜZÜ SAĞLAYAN ULU ATATÜRK )DERDİK.( VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN)DERDİK.BU SÖZLERİN DİNİ AÇIDAN NE OLDUĞUNU MÜFTÜ YE SORUN.
FIRAT TOPDEMİR - 02.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,90

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8