Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
OSMANLIDAN YANSIMALAR” SERGİSİ AÇILDI
“Osmanlı Sanatından Günümüze Yansımalar-Geleneksel Türk El Sanatları Karma Sergisi”, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Kepez Belediyesinin iş birliğiyle, 25 Ekim'de Erdem Beyazıt Kültür merkezinde açıldı.
Kültür&Sanat 2013.10.28 - 18:20:56

 

Osmanlıdan Yansımalar” sergisi kapsamında, Tezhip, Minyatür, Kati, Çini, Dokuma, Ebru gibi sanat dallarından eserler yer aldı.

Sergiye, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün yanı sıra Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Parlak, Usta Öğretici Harun Agah Altay ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergide canlı performans ebru yapan Öğretim Görevlisi Yusuf Parlak, yoğun ilgi gösteren katılımcılara ebru sanatı hakkında bilgiler sundu.

Projenin ve serginin genel koordinatörlüğünü yürüten Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu, sergi açılışında şunları belirtti: “Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız, Geleneksel Türk El Sanatlarının, toplumun özgün kimlini destekleyen önemli kültür ve medeniyet gereçlerinden biri olduğunu gösterebilmektir. Osmanlıdan esinlenerek yaptığımız özgün eserleri kent kültürüne kazandırmış olduk. Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, Geleneksel Türk Sanatlarının kültürümüze katkı sağlayabileceği her türlü etkinliği düzenleme ve gerçekleştirme çabası içindeyiz. Serginin oluşmasına büyük özveriyle yaklaşan başta Akdeniz Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’ye, Güzel Sanatlar Fakültesinin Dekanı Prof. Sadettin Sarı’ya, biz sanatçıların ürettikleri özgün eserleri halkla buluşturmamıza imkân sağlayan Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’ye ve sergide emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Kılıç ise şunları kaydetti: “Üniversitemizin ve Türkiye’nin çok çeşitli sanatçıları bu sanat disiplini ile geçmişten bugüne büyük bir titizlikle korunan ve geliştirilen eserleri bu sergide toplayıp gözler önüne sermeleri takdire şayan bir çalışma. Bunun gibi yapılan çağdaş sanatsal etkinliklerle kültür ve medeniyetimizi ayakta tutup, bir adım ileriye taşıyıp, gelecek nesillere taşıyabildiğimizi düşünüyorum. Medeniyetler beşiği ülkemizin sanat ve kültür dolu ulusal motiflerin zenginleşerek devam edebilecek olmasından mutluluk duyuyorum. Birbirinden güzel sanat eserlerin olduğu sergiyi hazırlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Ömer Zaimoğlu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye el dokuma halı hediye etti.

“Osmanlıdan Yansımalar” Sergisinde yer alan eserler Antalya halkının beğenisine sunuldu. Sergi 15 Kasım 2013 tarihine kadar açık kalacak.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8