Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
"TÜM TEKNİK KONULARA SAHİP OLMAYABİLİRSİNİZ"
AK PARTİDüzce Belediye Başkan Aday Adayı Rukiye Yeşil, “Belediye başkanı olmak demek her şeyi bilmek demek değildir. Tüm teknik konulara sahip olmayabilirsiniz, önemli olan tecrübeli donanımlı bir kadro kurmanızdır. Ben bu konuda kendime güveniyorum” dedi.
Siyaset 2013.11.12 - 16:21:56

 

Düzce’nin ilk ve tek bayan belediye başkan aday adayı Rukiye Yeşil, düzenlediği basın toplantısında hedeflerini anlattı. Yeşil, belediye başkanlarının sadece bugünü düşünerek değil, ileriyi düşünerek projeler uygulaması gerektiğini belirterek, “Ben klasik belediyecilik ve şehircilik anlayışının ötesine geçerek halkımızın yaşam standartlarının daha yükseldiği daha refaha erdiği bir Düzce hayal ediyorum” dedi.

 

“BELEDİYE BAŞKANI OLMAK HERŞEYİ BİLMEK DEMEK DEĞİLDİR”

 

Yönetim yeteneğine güvendiğini ve Türkiye’yi 2023 vizyonuna taşıyacak hedeflerin başlangıç çizgisinin Düzce olmasını hayal ettiğini kaydeden Yeşil, hedeflerini şöyle anlattı: “Sebepler dündedir sonuçlar ise bugünde. Eğer sebep ve sonuç ilişkisini doğru okuyabilirsek, Düzce’mizi 2023 vizyonuna daha güçlü hazırlayabiliriz. 2023 vizyonunda Türkiye’yi nasıl görmek istiyorsak, adımlarımızı bugünden atmalıyız. Belediye başkanı olmak demek her şeyi bilmek demek değildir. Tüm teknik konulara sahip olmayabilirsiniz ama önemli olan tecrübeli donanımlı bir kadro kurmanız deneyimli insanlarla çalışmanızdır. Ben bu konuda kendime güveniyorum. Kendi yeterliliğime güveniyorum. Kendi eşgüdüm koordinasyonuma güveniyorum. Kısacası ben bu konuda kendi yönetsel yeteneğime güveniyorum.

 

“KENTSEL MARKALAŞMAYA KADIN İMZASI ATMAK İSTİYORUM”

 

30 Mart 2013 tarihinde sayın Başbakanımızın dediği bir söz var. Büyük millet büyük güç büyük hedef, hedef 2023… bu çizginin başlangıç noktasının Düzce olmasını hayal ediyorum. Eğer bu görev bana verilirse herkesin oluşturduğu ortak bir vizyon oluşturmak, kentin reflekslerini, kentsel dönüşüm ihtiyaçlarını doğru okuyabilen çocuklar, engelliler, yaşlılar ve bununla beraber tüm dezavantajlı grupların hayatlarını kolaylaştırmak istiyorum. Sosyo-ekonomik ve yapısal projelerle, marka projelerle gelmek istiyorum. Çıkış noktam da oydu. Kentsel markalaşmada kadının imzası ile yola çıktım.”

 

“DEPREMİ FIRSATA DÖNÜŞTÜREMEDİK”

 

Düzce’de halen deprem izlerinin silinemediğine dikkat çeken Yeşil, “Yapılmayanlar, yapılanlardan daha çok. Bu yüzden depremi çok iyi okumalıydık. Ben aslında ister trafik deyin, ister altyapı deyin, isterseniz yetersiz kalan kentleşme deyin bunların hepsinin altında bir yönetim sorunu olduğunu düşünüyorum. Kısacası depremi bir fırsata dönüştürebilirdik ama dönüştüremedik” ifadelerini kullandı.

Yeşil, kadınlığından ziyade projeleri ve vizyonunu ile ön plana çıkmak istediğini kaydederek, “Hizmet nereye nasıl eşit gidiyorsa gitsin bunun kadını erkeği yoktur. Kadın başkanı, erkek başkanı yoktur. Hizmet en iyi şekilde en kaliteli şekilde gitmelidir. Ben bir başkan aday adayı olarak vizyonum, düşüncelerim ve projelerimin konuşulmasını istiyorum. Bu yarışta olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
başarılar diliyorum. sizleri destekliyoruz.
tolga - 14.11.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,58

TEBRİKLER... CESUR BAYAN... BAŞKAN Rukiye YEŞİL.
YUSUF YAZICI - 13.11.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,11

TEBRİKLER... CESUR BAYAN... BAŞKAN Rukiye YEŞİL.
YUSUF YAZICI.. - 12.11.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8