Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“NİYETLERİNİ DİYARBAKIR ŞOVU ORTAYA ÇIKARDI”
İşçi Partisi üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da Mesut Barzani ve Şivan Perver’le bir araya gelmesini protesto etti.
Gündem 2013.11.21 - 15:17:12

 

Düzce Spor Sokak’ta partililerle açıklama yapan İşçi Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez’in gündeminde Diyarbakır buluşması vardı.

ADD, Eğitim-İş ve ÇYDD üyelerinin de destek verdiği basın açıklamasında, AKP’nin PKK ile birlikte Türkiye’yi bölme niyetinde olduğunu ifade ede Sönmez, “Son olarak Diyarbakır şovu ile niyetleri iyice ortaya çıkmıştır” dedi.

Başbakan’ın Erdoğan’ın Amerika’nın planlarını uyguladığını ifade eden Sönmez, “Amerika ve onun piyonları;  Suriye’de başarılı olamadılar. Irak’ı avuçlarına alamadılar. Şimdi Büyük Kürdistan planını Diyarbakır’dan yürütmeye çalışıyorlar. Tayyip Erdoğan,2004 yılında Diyarbakır’ı ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nin merkezi yapacağız demişti. Şimdi bu görevi yapma gayretindedir. Barzani konuşma yaptığı kürsüden Başbakan Erdoğan ve Öcalan’a teşekkür ediyor. Diyarbakır Belediye Başkanı Baydemir, Barzani’ye Kuzey Kürdistan’a hoş geldiniz diyor. Başbakan konuşmasında artık Kürdistan’dan bahsediyor. Diyarbakır değişecek; Suriye, Irak değişecek diyor. Bu, önce Türkiye bölünecek, daha sonra Suriye ve Irak parçalanacak demektir. Bunları ABD söyletiyor. Başbakan da deliğe süpürülmemek için ABD’nin emirlerini yerine getiriyor” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın aftan bahsettiğini ve her söyleminin yeni bir ihanetin kapısını araladığını kaydeden Sönmez, “Af suçlular içindir. Senden af isteyen mi var? İktidarınızı yıkacağız ve bu millet sizi asla affetmeyecek. Kimse bu ihanetle ortaklığa, çeşitli bahanelerle heveslenmesin. Heveslenenler de Türk Milletinin ayakları altında kalacaktır” dedi.

 

“BELEDİYEYİ BÖLÜCÜLERE BIRAKMAYALIM”

Açıklamasında CHP ve MHP’ye de seslenen ve ittifak çağrısında bulunan Sönmez, “10 Kasım’da 1 milyondan fazla Ankaralı yurttaş Anıtkabir’e yürüdü. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında binlerce Düzceli burada yürüdü. Gelin ayağa kalkan bu milletin sesine kulak verin. Bu bölücü yıkıcı koalisyona karşı Atatürk’te birleşelim. Belediyeleri bu bölücü ve yağmacılara bırakmayalım. Selahattin Eyyubiler, Mustafa Kemaller gibi olalım. Haçlı emperyalistlere, onların işbirlikçilerine geçit vermeyelim. Bu görev ve sorumluluk önümüzdedir. Bundan kaçanlar da sorumlu duruma düşecektir. Yeniden Atatürk Cumhuriyetini kuracağız. Başkaları bu ihanete göz yumsa dahi, İşçi Partisi olarak tek başımıza da kalsak Türkiye’nin bölünmesine izin vermeyeceğiz.  Diyarbakırsız Türkiye olmaz! Diyarbakır, Türküyle, Kürdüyle Türk Milletinindir. Milletimizi birleştireceğiz ve bu bölücü koalisyonu, yıkacağız! Yeniden Atatürk Cumhuriyetini kuracağız” ifadelerini kullandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8