Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÜNİVERSİTELİLER DERTLİ
DÜZCE Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletme ve Otelcilik Yüksek okulunda okuyan öğrenciler dertlerini bir sosyal içerikli toplantıda dile getirdiler. Öğrenciler hem turizmci hemde çifti olunamayacağını söylediler.
Eğitim 2013.12.08 - 14:01:11

 

Akçakoca'da 20 kişilik üniversite öğrencisi, Nuri Aşık'a ait bir çay evinde Akçakoca Belediyesi eski başkanlarından Erol Solak ve eski AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ezer ve Eski Turizm Derneği Başkanı Cemil Gülez ile bir araya gelerek Akçakoca'nın geleceği ve turizm çalışmaları konularını değerlendirdiler.

Türkiye'nin doğusu ve batısından bir çok il ve ilçelerinden Akçakoca'ya gelen üniversite öğrencileri, Akçakoca'da yaşadıkları süre içerisinde bir çok zor anlar yaşadıklarını yerel halka kendilerini kabul etmeleri için zorlu bir yaşam yaşadıklarını belirterek Akçakoca'da turizm'in gelişmesinin mümkün olmadığını ancak bunun başarılmasının da mümkün olabileceğini belirttiler.

Öğrenciler, "Biz sadece şundan dertliyiz. Bizi siyasetleştirmelerinden dertliyiz. Biz öğrencileri sen kimsin, sen hangi partidensin denmesinden dertliyiz. Öncelikle bu tür siyasallaşmanın Akçakoca turizmdeki gelişmeyi engellediğini biliyoruz. Bir şekilde bu konuda düşünülmesi ve çözüm yapılması gerekiyor. Akçakoca'da turizmin gelişmesi için sadece bu işi yapanların olması gerekiyor. Hem çiftçi, hemde turizm işletmecisi olmak ilerlemeyi sağlayamaz. Bu konuda projeler üretmek ve söz sahibi insanların gurupların akademisyen ve profesyonel olarak çalışmak gerektiğine inanıyoruz" şeklinde ifade ettiler.

Eski Belediye Başkanlarından Erol Solak, öğrencilerin sıkıntılarını yakından takip ettiklerini belirterek "Üniversite kurulduğunda 25 öğrenci vardı, ancak şimdi öyle değil daha iyi planlama ve daha iyi yerel yönetimlerle işbirliği olmak gerekiyor" diye konuştu.

Mustafa Ezer, Akçakoca'da eğitimin yükseldiğini belirterek "Yıllar öncesinde turizm açısından daha ilerideydik ancak bunu yine başarabiliriz, anca bu birliktelikle olmalıdır" dedi.

Cemil Gülez, karamsar olunmaması gerektiğini belirterek "Turizmde gelişmeyi biz dernek yöneticileri olarak üniversite işbirliği ile yapılmasından yanaydık ve bir gurup oluşturmuştuk, ancak bazı engeller oldu. Yine aynı iddiada bulunuyorum, kesinlikle üniversite ile birlikte turizmle gelişme sağlanabilir ve gerçekleştirilebilinir" diye konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8