Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ailelere “ergen” semineri
DÜZCE İl Müftülüğü’nce hazırlanan “Ergeni Anlayabilmek Onu Tanımakla Mümkündür” Projesi kapsamında kurum personelinden; Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım ile eşlerinden oluşan 52 kursiyere yönelik düzenlenen Aile Eğitim Seminerinin sertifikaları verildi.
Eğitim 2014.01.07 - 14:37:57

 

İl Müftüsü Selami Emen başkanlığında Eğitim Uzmanı Necmettin Kuzu koordinatörlüğünde “ergen” olarak nitelendirilen gençlerle iletişime yönelik düzenlenen eğitim projesinde başarılı olan kursiyerlere yönelik sertifika dağıtım programı düzenlendi.

Düzce Valisi Ali İhsan Su’nun iştirakleri ile düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı ve İl Müftüsü Selami Emen de katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Ali İhsan Su, 7/19 yaş aile eğitim seminerlerinin her aileyi yakından ilgilendiren bir nitelikte olduğunu vurgularken, eğitimin ilk ve en önemli basamağı olan ailenin eğitimine de dikkatleri çekti. Eğitimin ailede başladığına önemle vurgu yapan Vali Ali İhsan Su, bu ve benzeri eğitimlerin hem anne hem de baba tarafından dikkatlice takip edilmesi gerektiğini de söyledi.

İl Müftüsü Selami Emen; projenin kendisine geldiğinde çok önemsediğini, eğitim sonrası personelinin bulundukları ortamlarda rehberlik danışmanı hüviyetinde bir özelliğe sahip olması nedeni ile karşılaştıkları sorunlara daha etkin yaklaşım sergileme imkânı bulacaklarını ifade etti. Projenin hazırlanmasında emeği geçen Eğitim Uzmanı Necmettin Kuzu ile 8 hafta boyunca kendini eğitime adayan personeline ve projenin en önemli unsuru olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde Düzce Rehberlik ve Araştırma Müdürü başta olmak üzere eğitim uzmanlarına teşekkür etti.

Projenin paydaşlığını üstlenen İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ki Rehberlik ve Araştırma Merkezi Öğretmenlerinden Metin Yılmaz İle Kübra Damar’ın eğitimciliğini üstlendiği program Cuma ve Cumartesi iki gurup olarak düzenlendi. Eğitimin çok verimli geçtiğini ifade eden kursiyerler; kendi ailelerinde bulunan ergenleri anlama noktasında belli bir donanıma sahip olduklarını ifade ettiler. Ayrıca iş hayatında olmaları nedeni ile bu tür programları takip edemediklerini, kendileri için düzenlenen programı büyük bir fırsat olarak değerlendirdiklerini de söyleyen kursiyerler; bu seminere katılamayan meslektaşlarının da hem kendi ailelerinin hem de bulundukları görev alanında muhatap kitlelerin menfaati için ileride planlanacak seminerlere mutlaka katılmaları gerektiğinin de altını çizdiler.   

Sertifika töreni programa katılan ailelere katılım belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8