Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ” ÇİLİMLİ’DE TANITILDI!
AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi” kapsamında “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi” tanıtım toplantısı Düzce Valisi Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su koordinesinde, Çilimli ilçesi sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.
Eğitim 2014.01.15 - 14:27:50
 
Toplantıya İl Cumhuriyet Başsavcısının Eşi Şule Solmaz, Çilimli Kaymakamı Eşi Türkan Göçmez, Çilimli Belediye Başkanı Eşi Sevda Yavuz ve Çilimlili bayanlar katıldı. 
Program “Biz Büyük Bir Aileyiz” tanıtım filminin izlenmesi ve İl Müdür Yardımcısı Zeki Yıldırım’ın açılış konuşması ile başladı. 
Projenin amacının; örgün eğitim dışında kalmış kadınların yeniden eğitime kazandırılması ve mesleki açık öğretim lisesine yönlendirilmesi, bu liseden mezun olanların iş yaşamına katılmalarına aracı olunması; İmkânsızlıklar dolayıyla okuyamamış kadınlarımızın toplumsal yaşama dâhil edilmesi, kadınlarımızın ekonomik ve sosyal yönden güçlenmelerinin sağlanması olduğu belirtildi.
Zeliha Su programda yaptığı konuşmada, nüfusumuzun yaklaşık yüzde ellisini kadınların oluşturduğunu söyledi. Buna karşın kadınların eğitime ve istihdama katılma oranının erkeklerin düzeyine ulaşmadığına dikkat çeken Su, “Örneğin iş gücüne katılma oranı, yüzde 30 istihdama katılma oranı yüzde 27’dir. Bu da temel olarak eğitimi gündeme getirmektedir. İşte bunlarla ilgili olarak Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi hayata geçirilecektir. Böylece kadınlarımız ekonomik alana katılarak, aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda gelişmesi için fırsatlar oluşturulacaktır” dedi.
Toplumun en küçük yapı taşı olan aile yapısının en önemli öğesinin kadınlar olduğunu vurgulayan Zeliha Su, “Kadınlarımızın eğitilerek ekonomik özgürlüğe ulaşması, sosyal ve kültürel alanda kendini yetiştirmesi, hem kendi ailesinin hem toplumumuzun eğitim ve refah seviyesini yükselmesine yardımcı olacaktır. Hayatta herkes ikinci bir şansı hak ediyor. Özellikle vefakâr kadınlarımız bu şansı çok daha fazla hak ediyor. Bu proje eğitimine bir sebepten dolayı ara vermiş, eğitimine devam edememiş bayanlarımıza ikinci bir şans vererek, eğitimlerine kaldıkları yerden devam hakkı tanımaktadır.  Bu proje kapsamında eğitime devam etmek isteyen arkadaşlarımızın hepsinin yolları açık olsun. Projeye vereceğiniz destekten dolayı şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8