Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce prefabrik okullarından kurtuluyor
Düzce Valiliği ve AKFEN İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Hikmet Akın Ortaokulu yeni çehresine kavuşacak. Hala 18 prefabrik okulla eğitim veren Düzce’de atılan bu adım Düzce’nin kanayan yarası halini alan eğitim sıkıntıları içinde büyük önem teşkil ediyor.
Eğitim 2014.01.23 - 17:49:30

 

Düzce’nin yıllardır eğitimdeki kanayan yarısı olan prefabrik okulları daha iyi eğitim verebilecek betonarme okullara çevirmek için gerekli adımlar atılıyor. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Valilik ile AKFEN İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş arasında imzalanan ve Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı’nın da katıldığı protokolle Hikmet Akın Ortaokulu prefabrik görüntüsünden kurtularak öğrencilere daha iyi eğitim verebilecek bir hale gelecek.

Valilikte imzalanan protokolle 456 öğrencisi ve 24 öğretmeniyle eğitim öğretimini depremden sonra yapılan prefabrik okulda devam ettiren Hikmet Akın Ortaokulu yerini, kalıcı olacak 16 derslikli okula bırakacak.

Hala prefabrik okullarda eğitim veren Düzce için önemli bir adım olan protokolde Vali Ali İhsan Su, eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapıldığını belirterek “En önemli konu eğitim. Eğitimde yapılacak her yatırım çocuklarımızın geleceği açısından önemli. İlimizde bulunan 18 prefabrik okulla ilgili çalışmalar var. Yaptığımız ve devam eden ihaleler var. AKFEN gibi bu konuya önem veren hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan protokol sayesinde prefabrik olan okul 16 derslikli betonarme bir okula dönüşecek. Çocuklara da velilere de buradan müjde olsun” dedi.

2013-2014 eğitim öğretim yılının 2.yarıyılında inşaatı başlayacak okulun yapımını üstlenen ve okulun adına annesinin adını veren hayırsever iş adamı Selim Akın, bu tarz eğitime yönelik yatırımların artması gerektiğine dikkat çekerek “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığımız prefabrik okulun yeniden düzenlenip yapılması konusunda Valiliğimizin de desteğiyle ortak bir çalışma yürütüyoruz. Bu proje kapsamında daha önce yaptığımız prefabrik okulların daha elverişli eğitim vermesi için harekete geçtik. Çocuklarımızın daha güzel ortamlarda eğitim görebilmesi için bugün bu protokolü imzalıyoruz” dedi.

Vali Ali İhsan Su ve Hayırsever iş adamı Selim Akın arasında imzalanan protokolle Hikmet Akın Ortaokulu’na kazandırılacak yeni çehre için harekete geçildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8