Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Mercek Altında

Düzce İstanbullunun tatil planına giriyor!

26.08.2012 - 11:24:52

Bayram tatillerinin yoğun trafiğinde, İstanbul feribot iskelelerinde kilometreleri bulan araç kuyrukları, yine havaalanında 40 dakika beklenen taksi sırası İstanbulluları bunalttı. İstanbullular şimdi kısa tatilleri Düzce’de yöresinde geçirmenin en iyi formüllerden biri olduğunu konuşuyor.

“İstanbullular tatil için Bilecik, Düzce, Edirne, Ankara, Zonguldak gibi destinasyonlara yönelmeli”

diyen Hürriyet’in yazarlarından Banu Tuna, ancak trafikteki karmaşa ve yoğunluk nedeniyle İstanbul-Bolu arasının 11 saatte kat edildiği zamanların da olduğunu hatırlatıyor.

İDEAL SÜRE ÜÇ GÜN

Mükemmel tatilin süresinin sadece üç gün olduğunu ve ve üstelik en fazla dört saatlik yola gitmek gerektiğini belirten İstanbullu yazar, önerisini şöyle açıklıyor:
İngiltere’nin Sussex Üniversitesi’nde öğretim üyesi Psikolog David Lewis, en iyi tatilin kişinin evinden en fazla dört saatlik uzaklıkta bulunan bir yerde geçireceği üç gün olduğunu söylüyor. Kendisine göre en çok rahatlatan ve dönüşte en az strese sokan tatil bu şekilde yapılıyor.
Formülü ortaya çıkaran değişkenler şöyle: Stres katsayısı, sıkıntı, dinlenme, tatilin masrafı ve zaman.
Bu hesapla İstanbullular tatil için Bilecik, Düzce, Edirne, Ankara, Zonguldak gibi destinasyonlara yönelmeli. En fazla Ayvalık yapabilirsiniz.
Bu arada hükümet Kurban Bayramı’nın 10 güne çıkarılmasına yeşil ışık yakınca, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy müjdeyi verdi: Tahminimize göre 600 bin kişi tatile koşar.

MERCEK ALTINDA

 

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Başımızda böyle beceriksizler varken İstanbullu Düzce'ye gelmez!
RECEP K. - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,52

Koca istanbul metropolünden düzce pay almasın da kim alsın. burnumuzun dibinde
esma - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,76

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8