Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

ESKİLERDEN ANILAR

31.08.2012 - 17:00:05

   Önceki günkü “terminal diyence” başlıklı yazımda biraz, yaşıma göre eskileri, eski günleri yazınca bazı okurlardan mesaj aldım.

Eski günleri hatırlatmamdan dolayı teşekkür eden ve unuttuklarımı ve bilmediklerimi ifade edenler olmuş.
“Yazmaya devam et. Eski Düzce’yi anlat. O günleri anımsıyoruz” diyen büyüklerime ilgileri için teşekkür ederim.  İsmail Hakkı Gürbüz adlı bir okur yazıma şöyle bir yorum yapmış:”Sayın Şerbetçi nostaljik yazınızı okuyunca eski günler canlandı bizimde Gümüşova ve Düzce Restoranda 2 benzin istasyonumuz vardı. O zaman Seyhan ve sonradan Düzce Nakliyat Otobüsleri vardı.” İsmail Hakkı Gürbüz adlı hemşerimin adı geçen tesisi çok iyi bilirim. Sanırım kendisi merhum Mustafa Gürbüz’ün çok yakını oluyor.  İlgisine teşekkür ederim.
Bir başka isimsiz “Sayın Şerbetçi Düzce ye yapılan eziyetler başka şehirlere yapılsa çoktan iç savaş cıkmıştı. Genelde olduğu gibi yerelde de ver sözü gitsin nasıl olsa unutulur. Akcakoca ilçemiz bile bu terminal sorununu çözmeye başladı biz halen 5-10 dönüm yer bulup bu işi bitiremedik. seneye de secim olursa. İsmail beyin siyasi ömrü yetmez bu terminal işine. Darısı başka belediye başkanına. inşallah gelecek olan bu işi halleder.” diye yazmış.
Bence terminal işi tamam. Belediye Başkanımız İsmail Bayram bana göre terminali bu şehre kazandıracak buna eminim.
Gelelim eski günlere. Şimdiki Akçakoca Caddesi, yani Süleyman Kuyumcu Caddesinde otobüslerin durak ve uğrak yeriymiş Spor sokağın Gaziantep Caddesi girişindeki Üstüner İş Merkezinin olduğu alanda otomobil tamirhaneleri ve yanında da kaptı kaçtı denilen araçlarla Üskübü beldemize yolcu taşınırmış.
Yeşilyurt oteli, depremden önce var olan daha sonra yenisi yapıldı. Ancak, depremde yıkılan Yeşilyurt oteli vardı. Burası Düzce’nin en meşhur oteliymiş.   Hatta ünlü şair Yol Şiiri kitabında Yeşilyurt otelinden bahseder.
Düzce’nin yıllarca D-100 karayolunda hizmet veren lokantaları da vardı. İstanbul yönünden ve Anadolu’nun her köşesinden gelen yolcu otobüsleri bu yol boyu lokantalarında konaklardı.
Örneğin, Gürbüz tesisleri Düzce restoran, Olimpiyat, Öztürkler, Çobanoğlu ve ilklerden Kervansaray ile Hacıdayı lokantaları vardı. Bu gün hepsi tarih oldu.
Düzce’nin yol hikâyeleri çok. Bu gün otoban yüzünden birçoğu kapandı.  Şimdilerde yine Düzcelilerin çalıştırdığı birçok tesis otoban ve Düzce girişi ve çıkışındaki D-100 Karayolunda hizmet veriyor.
Bunlar Türsan, Akabe, Berceste, Oztürkler, Yeşilyayla tesisleri.
Evet, bu günlük bu kadar eskiler yeter.Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
BU terminal işinin içinde de kim bilir ne bit yeniği vardır. Yoksa bu iş bu kadar uzar mı..
ŞÖFÖR - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,63

Sayın bayramdan başkası da yapamaz zaten. Adamın yaptıkları ortada.
bayram - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,20

Bana göre de Belediye Başkanımız İsmail Bayramterminali bu şehre kazandıracak
orkun - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,99

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8