Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Bedrettin MARADİT Düzce Postası gazetesi kurucusu - 1951

İSMAİL BAYRAM HİZMETE DEVAM DİYECEK Mİ?

01.09.2012 - 15:05:52

Mahalli seçimler dönemine girdik. Biliyorsunuz 29 Mart’ta sayın İsmail Bayram seçimi kazandı. Hatırladığım kadarıyla 1950 tarihinde rahmetli Mansur BAYRAM reis olmuştu. Hizmeti kısa sürdü. Bende o tarihte gazete çıkarmaya başlamıştım. Şimdiki özel idare binasının olduğu yerde tek bir oda kiraladım. Baskıyı İstanbul’da yaptırmıştım. İlk yazım şehir içindeki mezberelikten söz ediyordu. Bu şikayetime büyük tepki gösterdi. Sonra sonra tenkidi kabul etti. Evinin yolu matbaanın yanından geçiyordu. Akşam dönüşte matbaamıza uğrar sohbet ederdik. Yine biraz rahatsız edip bir kahveni içeyim diye uğradı. Sonra evine gitti. Aradan kısa süre geçince vefat haberi geldi. O tarihte bu günkü gibi seçim yapılmıyordu. Meclis üyeleri içinden Belediye reisi ve encümen üyeleri seçilirdi.
Meclisten önce parti gurubunda seçimler yapılırdı. Demokrat parti gurubundaki biraz hararetli geçen seçimde Necip Kadir Güney seçildi. Kısa hizmet münakaşalı geçmiştir. Sonra rahmetli Halil Üstüner, arkasından Mustafa Fırat, Afer Tütüncüoğlu ile 1960 yılı doldurdu. 1960 ihtilalinden sonra yapılan seçimde Celal Kasapoğlu, seçildi. Kısa hizmet döneminde vefat etti. Kasapoğlu bilhassa sık vuku bulan çay deresinin taşıp buradaki barakamsı binalarda ikamet eden halkın yanına giderek sulara bulaşmış fakir mukimlerin eşyalarını kurtarmaya yardımcı olurdu. Rahmetli Kasapoğlu’nun ömrüde kısa sürdü. Bir maç zaferinin coşkusu ile Düzce’ye dönüşünde geçirdiği kazada vefat etmiştir.
Süleyman Kuyumcu, Ruhi Kurnaz ve Mehmet Keleş hizmet vermişlerdir. Son seçilen İsmail Bayram’ın hizmeti de kısa süre sonra dolacaktır.
Eskiden olduğu gibi seçimler meclis içinden yapılmıyor. Partiler kendi seçtikleri adayları ile seçime giriyorlar. Sayın Mehmet Keleş Milletvekilliğine aday olmak hevesiyle biraz çevresi karıştı. Bu kargaşada Sayın İsmail Bayram aday oldu. Muhtemeldirki Mehmet Keleş yine aday olabilir. Ama İsmail Bayram verdiği hizmetiyle göz doldurmuştur. Bu bakımdan şanslı olduğunda ittifak oluyor.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
AKPatri genel merkezi belediyeler akkında yaptığı araştırmalarla kimin ne hizmet yaptığını gayet iyi belirliyor. Bu arada sizin de yazdıklarınızı değerlendiriyor tabiki. Merak etmeyin en ideal olan aday yine çıkacak.
dost - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,55

Boşuna kafa yormayın kamu oyu yoklamaları var.
İsminiz - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,73

Öyle demişsiniz ama son zamanlarda görüne köy de kılavuz istemiyor. Başarılı olup olmadığından çok başkanların parti içindeki gücü ön plana çıkıyor ve AkP de ona göre aday belirliyor malesef.
sami - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,41

Haklısınız sayın büyüğümüz, İsmail Bayram bir dönem daha başkanlığı hak ediyor.
kamil kazukoğ - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,92

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8