Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

MİLLETVEKİLİ İBRAHİM KORKMAZ’IN KÖY ZİYARETLERİNDEN NOTLAR! (2)

01.09.2012 - 15:07:09

Vatandaş: Milletvekili İbrahim KORKMAZ’a yol problemimiz nasıl çözülmeli diye soruyor?


Cevap:
Stabilize yol yani soğuk asfalt kesinlikle yapılmamalı. Soğuk asfalta verilen para boşa verilen paradır. Yol bir sefer yapılmalı. Onun için önce yolların alt yapısı yapılmalı. Daha sonra yollara mutlaka sıcak asfalt döşenmeli. Asfalt çalışmasına başlandığında da önce köyün içinden başlanmalı, çünkü ilk önce evler tozdan kurtulmalı dedi.


Vatandaş:
Taş ocakları su kaynaklarını kurutuyor ne yapmalıyız?


Cevap:
Ne alakası var. Taş ocaklarından malzeme çekenler bu memleketin insanı değil mi? Su kaynağını neden kurutsunlar. Su kaynaklarını kimse yok edemez. Özel şirketleri boğmak yok! Vatandaşı mağdur etmek yok! Devleti zaafa uğratmak yok! Herkes görevini yapacak! Hiç kimseyi mağdur etmeden her şeyin bir çaresi vardır. Herkes şunu bilecek ki hiç kimse kimseyi zora sokma hakkına sahip değildir!


Vatandaş:
Muncurlu köyündeki Devlet Hastanesi ne olacak. Acil servis yeniden açılacak mı?


Cevap:
Hayır. Acil servis bugünkü şartlarda yeniden açılmayacak. Acil servisin açılması için devletin koyduğu kriterler var. O kriterlere uymak durumundayız. Muncurlu Devlet Hastanesi, yaklaşık 65 dönümlük bir alan üzerinde 6 adet ameliyathanesi olan çok güzel ve donanımlı bir hastane. Bu hastaneyi bölge KANSER (Onkoloji) hastanesi yapmak için genel müdürlük ve bakanlık düzeyinde görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hastanenin bulunduğu alan yaklaşık 65 dönümlük olduğu için buna çok müsait. Böyle bir şey olursa çevre için de, Düzce için de, memleket için de hayırlı olur diye düşünüyoruz.


Vatandaş:
Ormanlarımızla ile ilgili ne düşünüyorsunuz?


Cevap:
Temel mantık olarak devlet, ormanları özelleştirmeli. Ormanı, orman olarak devletin denetiminde korumalı. Devletin böyle bir projesi var. 49 yıllığına kiralamak gibi. Doğal orman oluşturma projesi var. Heyelan bölgelerine mutlaka ceviz ve kestane ekilmeli!


Vatandaş: Turizm için ne düşünüyorsunuz?


Cevap:
Dünyanın birçok ülkesini gezdim. Düzce’nin dağlarını da, yaylalarını da, mağaralarını da gezmiş bir kişiyim. Düzce tabii olarak çok güzel, turizm için çok önemli ve uygun, adeta cennet gibi bir yer. Denizi, yaylaları, dağları, mağaraları bol olan bir yerleşim yeri. Akçakoca Düzce’nin önemli bir ilçesi, önemli bir yüzü. Mikroklima (farklı iklim özellikleri gösteren alan) özelliği olan bir yer. Arap Turizmi çok gelir getiren bir turizmdir. Birçok ilde olmayan, ama bizde olan, çok güzel ve özellikleri olan bir ilde yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmeliyiz ve bunu değerlendirmeliyiz dedi.


Vatandaş:
Okullarla ilgili ne düşünüyorsunuz?


Cevap:
Milli Eğitim Bakanının okulları belli yerlere toplamak gibi bir projesinin olduğunu söyledi. Milli Eğitim Kompleksi yapılması düşünülüyor. Böyle bir komplekste sınıf sayısı bol, çok sayıda okul, spor alanları, yüzme havuzları, ihtiyaç olabilecek diğer birimler düşünülüyor. Çocuklarımız, eğitimlerini taşımalı olarak alacaklarsa ki öyle yapılıyor. Okullar bir yere toplansın. Kimin nerede olduğu belli olsun. Böylece şehir içi trafiği de rahatlamış olur. Okullar da, fiziki anlamda yeterli halde olur. Bunlar zaman içinde gerçekleştirilecektir!


Vatandaş:
Düzce’ye “HIZLI TREN” hattı gelecek mi?


Cevap:
Hızlı tren hattı değil, ama Adapazarı’ndan geçen hızlı tren hattından Düzce’ye, Kaynaşlı’ya kadar uzanan normal bir demir yolu hattı yapılacak. Ulaştırma bakanımız bu konuda bizlere söz verdi dedi.


Vatandaş:
Sorulan her soruya dobra dobra cevap veriyorsunuz. Siyaset açısından bu doğru mu?


Cevap:
Bugüne kadar sorulan sorulara, vatandaşın duymak istediği şekilde cevap verilmiş. Manzara ortada. Hala su problemi, hala kanalizasyon problemi, hala yol problemi var. Ben üniversiteden geldim. Önce ilim adamıyım. Sonra milletin vekiliyim. Siyasete girerken, bugüne kadar olanlardan farklı şeyler görecek ve duyacaksınız, farklı bir siyasetçi olacağım demiştim. Ben “ezberler bozulacak” demiştim. En yakın arkadaşlarım beni uyarıyor. Doğruyu bu şekilde değil de, başka şekilde dile getir diye. Verdiğim cevaplar bazı vatandaşlarımızın hoşuna gitmiyor olabilir. Ama bu millete birileri doğruları söyleyecek. Allah bana ömür verirse bu şehrin sokaklarında yarın hep beraber yürüyeceğiz. Hizmet konusunda yapılanları sizler görür duyarsınız zaten. Yapamayacağım işler için söz vermem! Aksi halde bu milletin yüzüne nasıl bakarım. İlimizin kalkınması, vatandaşa hizmet götürülebilmesi için, makamları işgal edenlerin hızlı düşünmeleri, çok iyi proje yapmaları gerekmektedir. Tüm kamu çalışanları ve millet vekilleri olarak görevimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Problemleri ortadan kaldırmalıyız! Kimse kusura bakmasın ama mazeret yok! Bu millet bizi çalışsın hizmet yapsın diye seçti. İktidar yaptı. Daha ne yapacaktı ki? Dedi!

Esen kalın.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
İbrahim abi bize sahip çıktı. tren de gelecek yol da olacak. kıskanan ksıkansın. diğer vekiller iş yapmıyor. onları eleştrin asıl
aleyna - 03.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,68

İşte Düzce'nin her meselesi ile ilgilenmeye gayret eden gerçek bir milletvekili.
İsminiz - 03.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,13

Eleştriye hiç tahammülünüz yok değilmi?. Ama kendinize sıra gelince. Korkmaz bu yolda devam etsin
şanlı - 03.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,81

Vekilin anlattıklarına bak. Yorumlara bak. Toplumun yapısına bu yorumlara göre karar verecek olursak yandık. Allah bu millete kolaylık versin. Allah ıslah etsin! Daha çok işimiz var gerçekten!
İsminiz - 03.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,54

Tabi ya . Oh keyfinimiz gıcır. konuş dur. anlatılanlar hep palavra. yok trenmş , yok hastne imiş. yok asfaltmış. alem çıktı aya biz yaya.
yaya - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,06

Herkes kendi yoluna.. Vekilim her konuya vakıanlatmış. Her şeyi de güzel güzel anlatmış. Bravo ilhami bey.
ahmet ç. - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,22

ben bir halkçı milletvekili dah tanıdım. ibrahim beye helal olsun. yolu açık olsun. dil uaztanların Allah gönlüne göre versin.
Hamza - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,17

AK Partimizin 1. sıra torpilli vekili demek rektörden boş zaman bulmuş köyleri gemiş oh ne güzel ne güzel yola devam
Ak günler - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,02

.Halk aç aç.Traş traş bütün siyasiler aynı
düzceliyiz - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,33

Korkmaz da olan biteni anlatmış. Özel İdarenin çalışmaları devletin çalışmaları bunlar. Zaten yapılıyor.
KOMŞU KÖY - 02.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,94

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8