Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

VALİMİZ DADALI EKO TURİZMİNİ SAHİPSİZ BIRAKMADI

13.09.2012 - 10:29:42

“Düzce’nin ilk ve tek Eko Turizm Köyü Dadalı ile ilgilenen hiçbir kurum olmayınca  bu güne kadar yapılan bir çok yatırım, beklenti ile halkın emekleri ortada kaldı.
Geçtiğimiz bu  yaz sezonu içinde atıl kaldığı ifade edilen Dadalı Eko Turizm Tatil Köyü Projesi, Düzce için  marka olmaya namzet bir yatırımdı.
Giresun, Ordu ve bir çok ilde uygulamaya koyulan ve sayıları her geçen gün artan Eko Turizm Tatil Köylerinin öncüsü olan Dadalının ise sahipsiz kalması Düzce’deki turizmin halini gözler önüne seriyor.
Dadalı Eko Turizm Tatil Köyü Projesini  örnek alan Giresun ili onuncu köyünü açmayı hedeflerken Düzce’nin  hazır olanına sahip çıkmaması kafalarda soru işareti oluşturuyor.
Marka destekli Dadalı’ya önümüzdeki günlerde İngiltere’den turist talebi geldiği ancak muhatap bir kuruluş bulunmadığı için vazgeçildiği öne sürüldü.
Düzce’yi Marka yapmak istediğini ifade eden Vali  Adnan Yılmaz’a  bu konuda dikkat çekmek istiyorum.
Sayın Vali Dadalı Eko Turizm Düzce için bulunmaz bir fırsat.   Bizde Giresun gibi bu işi çok iyi yürütebiliriz. Var olana, hazır olanın yürümesi için  lokomotif bir güç lazım.  Sayısını artırmak için ise bir ekip şart.
Yine Akçakoca ilçemize, Giresun ilinin Görele ilçesinden gelen Kaymakamımız Aykut Pekmez’e de sesleniyorum.
Giresun’daki Eko Köy Turizmini çok yakından bildiğinize eminim. Gelin bu Dadalıya sahip çıkın.” diye önceki gün bir yazı yazmıştım. Şimdi aldığım bilgiye göre yazımı sayın Valimiz Adnan Yılmaz sahip çıkmış.
Evet, bu güne kadar “Turist gelmek istiyor. Dadalı da muhatap bulamıyor. “ diye devam etmiştim bu yazımda. Şimdi Dadalı Eko Turizm Köyünün sahibi var. Artık ortada kalmışlığı son buldu.
Önceki gün sayın Adnan Yılmaz, Dadalı Eko Turizm Köyü Derneği yönetim kurulu Başkanı ve bu projenin bu güne kadar gelmesinde büyük emek veren Emine Yüksel ile üyelerini kabul etmiştir. Ve, bir saate yakın bir toplantı yaparak gerekli bilgiyi almış. Ve hedefinin Düzce’yi turizmde marka yapmak olduğu ifadesini bir kez daha yinelemiş.
İşte bu kadar. Sahipsiz kalmamalıydı. Kalmamış oldu.   Sayın Valimize teşekkür ederiz.
Dadalı çünkü bizim markamız.
Artık Dadalı emin ellerde.
Güveniyoruz ve gönlümüz rahat.
 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın Valimizin hedefinin Düzce' yi turizmde marka yapmak olduğu sözlerini köşenizde büyük bir mutluluk ile okudum .Bu kadar sahipsiz bırakılan yerin hak ettiği değeri görmesi ve emin ellerde olması sevindirici.
İsminiz - 13.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,74

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8