Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

BELEDİYE BAŞKANIN DA BOŞ DURMAK YOK

19.09.2012 - 18:17:45

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, günün 24 saatini çalışarak geçiriyor. Evinin yolunu  zor bulan Başkan, doğru belli uyumadan soluğu yine belediye'de alıyor.

Başkanın yerine ben olsam ev eşyasını belediyeye taşırım.
Şimdi nereden çıktı bu demeyin. Hani atasözümüzü unutmayalım. Yiğidi öldür, hakkını  yeme. Başkana muhalefet çok olabilir. Başkanı istemeyen olabilir. Başkanı çekemeyenler de olabilir. Kısacası, Belediye Başkanı kim olursa olsun hedef tahtası olur.
Halk başkanı seçtiyse o başkanla uğraşmanın bir alemi yok. Tabii ki eleştiriler olacaktır. Tabii ki eksiklikler, noksanlıklar olabilir. Hangimiz doğruyuz. Bizlerin hiç mi hatası olmuyor.
Belediye Başkanı İsmail Bayram göreve geldiğinden bu yana ya 3 ya da 4 kez bir araya geldik. Ama ben onun çalışmalarını yakından takip ediyorum.
Böyle bir performans göstermesi beni şaşırttı. Hele ki gündüzlerin dışında geceleri bile çalışması beni hayretler için de bıraktı.
İstese mesai bitince çeker gider evine oturur. Kim ne diyebilir. Ama o evinin nerede olduğunu hayal meyal hatırlıyordur.
Belediye Başkanlığı ile siyaseti birbirine karıştırmayalım. Belediye Başkanını halk seçiyor. Başkan da halka hizmet eder.
Düzce'de her hizmeti belediyeden beklemeyelim. Adam, iş arıyor belediyeye başvuruyor. İş-Kur'a gitmeyi aklına bile getirmiyor. Öyle insanlar var ki evlerinin önünü belediyeye yaptıracaklar. Öyle insanlar var ki evinin suyunu belediyeye bağlattıracak.
Başkan Bayram'ın,  belediyenin trilyonluk borçlarına rağmen yaptığı hizmetler gözardı edilemez. Bu hizmetler arasında tabii ki hatalar çıkacaktır.
Düzce'ye hizmet getirmek için Ankara'nın yollarını ben aşındırmıyorum. Borç para bulmak için kapı kapı ben dolaşmıyorum. AVM kim açtı? Dal-Çık'ı kim yaptı? Üst geçitleri kim yaptı? Asfaltlamaları kim yaptı?
Olmayan paralarla kısa zamanda bu kadar işi kim yaptı? Tabii ki Düzce Belediyesi yaptı. Ben Bayram'ın şakşakçısı değilim. Bugün o gider, yarın başkası gelir. Biz her gelene muhalefet oluruz. Aynı İsmail Bayram'a muhalefet olduğumuz gibi.
Düzce'de çalışırsan seninle uğraşırlar. Çalışmazsan çalışmıyor derler. Bir işin yapılmıyorsa o kişi hedef tahtasına konur. Biz eski zamanlarda olduğu gibi bir selamla iş yapmaya alışmışız. Şimdi o devirler kapandı. Ama biz hala eskisi gibi zannediyoruz.
Toplantılara, seminerlere katılan, esnafları ziyaret eden, çalışmaları yerinde inceleyen, binlerce kişiyle uğraşan, ziyaretleri kabul eden ve ziyaretlere gitmek zorunda kalan, festivaller düzenleyen, kalıcı konutları eğlenceye doyuran, her mahallede iftar veren, bunlar yetmiyormuş gibi gece yapılan toplantılarda hazır bulunan, Düzcespor başkanlığı ile uğraşan, hafta sonları bile düğünden düğüne koşan bir başkan var.
Hiç kimse çıkıp ta bir Allah razı olsun dedi mi? Hep muhalefet yapıyoruz. Bu kadar borç içinde bu kadar hizmete inkar etmek hainlik olur.
Başkan geceleri bile çalışıyor dedim. Evdeki eşi ve çocukları ne yapsın? Acaba kaç akşam ailece evde yemek yedi.
Koca ramazan ayında her mahalleye giden başkan, kendi evinde iftar bile açamadı. Biz rahat rahat ailece evimizde iftar yaptık.
Aman bana ne başkandan diyerek işin içinden çıkıyoruz. Çalışanı tebrik edeceğimize, milletle bir olup aradan çıkarmaya çalışıyoruz.
Düzce'ye kim gelirse gelsin boş. Kim başkan olursa olsun boş. Bizim Düzce'nin insanına yaranamazsınız. Yüzünüze güler, bir şey yapmamış gibi en çok o kişi dedikodu yapar. Düşmanı uzakta değil, yanında ara derler. Asıl düşman bizleriz.
Başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Onun hizmetlerini takip ettikçe yazmaya devam edeceğim. Bu kim olursa olsun. Çalışan herkese bu köşem açık olacak.
Esenkalın..
 Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
düzce gelişip büyümesi lazım sizin yazılarınızla düzcede yapılması gereken projeler hayata geçirimesi lazım çevremizdeki iller avrupayı görüntü sergiyor düzce yerinde sayıyor başarılar
n mutlu - 22.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,55

Ben Boluda oturan bir hemşerinizim.bu başkanı beğenmeyen Boluya gelsin şehir tarlaya döndü. esnaf kan ağlıyor.
ismail hakkı gürbüz - 20.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,91

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8